Anasayfa » Genel » Emsalsiz otomobiline gözü gibi bakıyor! 22 yıldır trafiğe bile çıkarmıyor

Emsalsiz otomobiline gözü gibi bakıyor! 22 yıldır trafiğe bile çıkarmıyor

Elazığ’da yaşayan Ali Hıdır Özgür, bir dostunun 2000 senesinde aldığı ve garajında muhafaza ettiği 13 bin kmdeki Şahin İE model vasıtayı satın aldı.

Aldığı arabayı ‘km yazmasın’ diye çekici ile galerisine getiren Özgür, arabaya gözü gibi bakmaya başladı. 22 yıldır trafiğe çıkartılmayan araba fabrikadan ilk çıktığı gibi dururken, değişen parçası olmamasıyla da dikkat topluyor.

aleride başka taşıtlarının olduğunu fakat yalnızca buna umursadığını aktaran Ali Hıdır Özgür, ”Her sabah pakliğini yaparuz. Vasıtada toz olmasını istemiyoruz. Maliyette uyuşacağımız sayılar olursa da satacağız” dedi.

Vasıtanın 2000 model İE tezsi olduğunu belirten Özgür, ”Vasıtaya bu zamana kadar hiç tüp takılmamıştır. Kmsi 13 bindedir. 2000 senesinde bir yurttaş bu vasıtayı alarak garajında muhafaza etmiş. Yalnızca bakımları için dışarı çıkarmış. Tetkik zamanı geciktirmeden yaptırmış. Çok fazla kullanılmamış. Biz vasıtayı bulunduğu kapalı garajdan gidip teslim aldık. Yağ ve su bakımlarını yaptık. Şu anda vasıtanın rastgele bir kasveti yok. Zati taşıtımızda boya ve değişeni yok. 

İçeriği Oyla

Yorum yapın