Anasayfa » Genel » Volkswagen 2033’ten itibaren Avrupa’da sadece elektrikli otomobil satacak

Volkswagen 2033’ten itibaren Avrupa’da sadece elektrikli otomobil satacak

Volkswagen Avrupa için kararını verdi. 

Volkswagen markasının yöneticisi Thomas Schaefer, önceki 2033-2035 hedefinden daha erken bir tarihe söz vererek, 2033’ten itibaren Avrupa’da yalnızca tam elektrikli otomobil üreteceğini söyledi.

Schaefer yaptığı açıklamada, VW marka bölümünün 2026 yılına kadar, otomobil üreticisinin 25.000 Euro’dan (25.161 $) daha düşük bir fiyata satmak istediği giriş seviyesi bir model de dahil olmak üzere 10 yeni elektrikli modeli piyasaya süreceğini söyledi. Schaefer ayrıca, otomobil üreticisinin yeni nesil tam elektrikli otomobillerinin ilki olan ID3 kompakt hatchback’in makyajını gelecek yıl yola çıkacağını belirtti.

TÜM HACİMLİ MARKALAR, KAR MARJINI YÜKSELTECEK 

Schaefer, VW markasının üretim odağını fabrika başına tek bir modele odaklanmaktan, ölçek ekonomilerine izin vermek için farklı modeller için aynı temel tasarımı kullanarak “platform düşüncesine” taşıyacağını söyledi. Schaefer, önümüzdeki on yılda VW Grubu markalarının, tüm hacimli markalar (VW, Seat, Skoda ve ticari araçlar) için kar marjını yükseltmek amacıyla çekirdek modellere odaklanmak için sunulan model sayısını azaltacağını söyledi.

İçeriği Oyla

Yorum yapın