Anasayfa » Genel » 5 hastalığın ilacı: Yaprak sarma…

5 hastalığın ilacı: Yaprak sarma…

Besin değerleri açısından oldukça zengin olan asma yaprağı içinde bol miktarda kalsiyum, lif, demir, bakır ile A,C,K vitaminleri yer alıyor. Zengin içeriği sayesinde insan sağlığı için oldukça faydalı olan asmanın yararları nelerdir, sizler için özel yazı dizimizde hazırladık. İşte asma yaprağının herkesçe bilinmesi gereken faydaları…

Varis oluşumunu önlüyor 

Bacaklarınızda oldukça kötü bir görünüme neden olan varislerden kurtulmak artık çok daha kolay. Asma yaprağı kullanımı ile varislerinizi doğal bir biçimde tedavi edebilirsiniz. Bunun için asma yaprağı suyunu kaynatarak tüketmeyi tercih edebilirsiniz.

Hafızayı güçlendiriyor

Beyin sağlığını koruyan yapısı ile dikkat çeken asma yaprağı hafızayı güçlendiriyor ve ileride alzheimer hastalığı riskini önemli oranda düşürüyor. Yetişkinlerde hafıza üzerinde olumlu etkileri bulunan asma yaprağı yetişme çağındaki çocuklarda da zeka gelişimine yarıyor.

Yaraları tedavi ediyor

Asma yaprağı faydaları arasında yaraları tedavi etme özelliği de yer alıyor. Buna göre iltihaplı olan yara bölgelerinin üzerine asma yaprağı sererek yaranın içindeki iltihabın atılmasını sağlayabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın