Anasayfa » Genel » Benzin ve motorine bir zam daha geldi! İşte fiyatlarda son durum…

Benzin ve motorine bir zam daha geldi! İşte fiyatlarda son durum…

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.

Dolar/TL kurundaki oynaklık ve brent petrolün fiyatlarının sürekli değişmesiyle birlikte akaryakıt fiyatlarına zam gelmeye devam ediyor.

BENZİN VE MOTORİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLDU?

Son gelen zammın ardından İstanbul’da 25.01’den satılan benzinin litresi 26.23’e yükseldi. Benzinin litresi Ankara ve İzmir’de 25.13’ten 26.35’e çıktı.

İstanbul’da 24.45’ten satılan motorinin litresi 25.94’e yükseldi. Motorinin litresi Ankara ve İzmir’de 24.56’dan 26.05’e çıktı.

SON 1 HAFTADA 3. ZAM

27 Mayıs tarihinde benzine 1 lira 45 kuruş, motorine 1 lira 38 kuruş zam gelmişti. 28 Mayıs tarihinde ise benzinin litresi 70 kuruş, motorinin litresi 97 kuruş artmıştı. Bugünkü zamla birlikte son bir haftada benzine 3 lira 37 kuruş, motorine ise 3 lira 84 kuruş zam gelmiş oldu.

“DAHA DA ARTACAK”

Akaryakıt fiyatlarına her geçen gün gelen zamların ardından dikkat çeken bir açıklama, Malezya merkezli petrol ve gaz piyasaları istihbarat platformu Oil Industry Insight Kurucusu Hussein’den geldi. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşı değerlendiren Hussein, savaş devam ettiği sürece petrol fiyatlarındaki yükselişin süreceğini vurgulayarak, “Rus petrol ambargosu hayata geçirilirse varil başına 150 doları görmek mümkün.” ifadelerini kullandı.

 
İçeriği Oyla

Yorum yapın