Anasayfa » Genel » Beş Çayı İçin Pratik Bardakta Tatlı Tarifi! Kıskananlar Olacak! Tarif Sizde Saklı Kalsın

Beş Çayı İçin Pratik Bardakta Tatlı Tarifi! Kıskananlar Olacak! Tarif Sizde Saklı Kalsın

Evde biranda canı tatlı çeken kişilerin birçok zaman harcayarak tatlı yapmalarına son veren bu tarif oldukça pratik bir işlemdir. Kişilerin tatlı yapmaya vakitleri olmadıkları zaman veya menüsünü çoğaltmak isteyen kişilerin tercih ettiği bu tatlı oldukça beğenilen bir lezzettir.

Beş Çayı İçin Pratik Bardakta Tatlı Tarifi! Kıskananlar Olacak! Tarif Sizde Saklı Kalsın

Pişirme ve yapma gibi işlemlere zaman harcamadan yapılan bu tatlı estetik açıdan da oldukça güzel bir görüntü sergilemektedir. Estetik açıdan güzel duran bu lezzet karşı tarafa çok emek isteyen bir lezzet olduğunu düşündürdüğü için kişiler menülerini çoğaltmak adına bu tatlıyı tercih edebiliyorlar.

Pratik Bardakta Tatlı Malzemeler

Bardakta tatlı için gerekli olan malzemeler;

Kremşanti Bisküvi Çikolata parçaları Nişasta Un Süt

 

Beş Çayı İçin Pratik Bardakta Tatlı Tarifi! Kıskananlar Olacak! Tarif Sizde Saklı Kalsın - Resim : 2

Hazırlanışı

Bardakta tatlı yapımı için öncelikle istenilen türde kremşanti süt ile üzerinde yazan ölçeğe göre hazırlanır ve yapılır. Yapılan kremşanti dolapta dinlenmeye bırakılır. Kremşanti dinlenirken bardakta tatlı için gerekli olan muhallebi hazırlanır. Muhallebi içerisine nişasta, süt, un ve şeker konularak orta ateşte koyulaşana kadar pişirilir. Koyulaşmaya başlayan muhallebinin altı kısılır ve biraz daha karıştırılır. Yeterince kıvam alan muhallebinin altı kapatılır ve soğumaya alınır. Hazırlanan muhallebi soğumaya bırakıldıktan sonra bir diğer işlem olan bisküviler parçalanmaya parçalanır. Bisküviler kum haline gelene kadar parçalanıp ezilir. Daha sonra hazırlanan tüm malzemeler bir araya konulur. Tatlının yapılacağı bardaklar hazırlanarak bardakta tatlının son aşamasına geçilir. Bardakta tatlı için kaşık yardımı ile ilk önce muhallebiden bir miktar alınır ve bardağa yerleştirilir. Bardağa yerleştirilen muhallebi üzerine önceden parçalanmış bisküviler eklenir. Daha sonra bu muhallebinin üzerine hazırlanan kremşanti eklenir. Eklenen kremşanti üzerine de çikolata parçaları yerleştirilir. Bardak dolana kadar bu işlem sırası ile yapılır. Sırası ile yapılan bu işlem bardağın dışından rengarenk farklı bir görüntü verir. Bardakta tatlı muhallebisi bu kadar basit bir lezzet olup herkes tarafından yapılabilir.

Beş Çayı İçin Pratik Bardakta Tatlı Tarifi! Kıskananlar Olacak! Tarif Sizde Saklı Kalsın - Resim : 3

İçeriği Oyla

Yorum yapın