Anasayfa » Genel » BMW X1 Türkiye satış fiyatını açıkladı!

BMW X1 Türkiye satış fiyatını açıkladı!

BMW X1, dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de 1 milyon 484 bin 200 TL’den başlayan fiyatlarlarla satışa sundu. 

Türkiye’de elektrifikasyona öncülük yapan firmalar arasında yer alan BMW Türkiye distribütörü Borusan, yüzde 100 elektrikli model ürün gamını büyütüyor. Şu anda iX, iX3, i4 elektrikli modellerini satışa sunan BMW, aralıkta yenilenen i7’i, 2023’ьn ilk çeyreğinde de yenilenen iX1’i yollara çıkaracak. 2023’ün sonunda ise yenilenen i5 gelecek. 

Makyajlı 3 serisi ve yenilenen X1 modellerinin tanıtım toplantısında konuşan Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, elektrifikasyon yolculuğu hakkında bilgi verdi. Elektrikli otoda lider olmayı hedeflediklerini söyleyen Tiftik, ürün gamının hızla tamamlanacağını söyledi. Tiftik, Türkiye’deki elektrikli otomobil pazarının, şarj yatırımlarıyla birlikte beklenenden daha hızlı büyübüyeceğini ifade etti.

ALMANYA DESTEK VERİYOR

Borusan’ın elektrifikasyon çalışmalarının Almanya BMW tarafından dikkatle izlendiğini söyleyen Tiftik, “Türkiye’de öncülük yapıyoruz, bu seköre dönüştüreceğimizi söylemiştik. Birçok ülkeden önce elektrikli otomobil satışına başladık. Daha birçok pazar elektrikli otomobile girmedi. Ayrıca biz her elektrikli modeli getirdik. Büyütmek için çaba sarf ediyoruz. BMW için de bunun bir anlamı var; elektrikli otomobiller konusunda bizi kayırıyor. Mümkün olduğunca daha fazla otomobil vermeye çalışıyorlar” dedi. Elektrikli BMW satın alanların yaşadıkları olumlu deneyimleri anlatan Tiftik, “Elektrikli kullananların sonraki tercihi de elektrikli oluyor. Bir kez kullanan, elektrikliden vazgeçemiyor” şeklinde konuştu.

İçeriği Oyla

Yorum yapın