Anasayfa » Genel » Bu Tatlıyı Yapan Gelinler Daha Çok Seviliyor! İşte Kaynana Çatlatan Parmak Yedirten Oreolu Magnolya Tarifi

Bu Tatlıyı Yapan Gelinler Daha Çok Seviliyor! İşte Kaynana Çatlatan Parmak Yedirten Oreolu Magnolya Tarifi

Gelinler birtakım tatlılar yaparak ev halkının beğenisine sunar. Bu tatlıları sevgi ve aşk içerisinde yapmanız her daim daha lezzetli olmalarını sağlayacaktır. Halk arasında gelinlerin yaptıkları tatlılardan ve eşsiz lezzetlerden dolayı gelinler daha çok sevilir. Bu tatlı da onlardan biri.

Hadi hemen o tarifimizin malzemelerini ve yapılış aşamalarını inceleyelim.

Bu Tatlıyı Yapan Gelinler Daha Çok Seviliyor! İşte Kaynana Çatlatan Parmak Yedirten Oreolu Magnolya Tarifi

Oreolu Magnolya Tarifi Malzemeleri;

1 litre süt 1 paket oreo 2 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı mısır nişastası 1 paket krema 1 vanilya 1 yumurtanın sarısı 1 su bardağı şeker

 

Üzeri İçin;

 

Fındık Ceviz Antep fıstığı

 

Evet, üzerini süslemeniz tatlınızın daha hoş görünmesine sebep olur. Ancak süsleyip süslememek tamamen sizin zevkinize ve isteğinize bağlı bir durum. Bu tatlımızın malzemeleri bu şekildedir. Şimdi dilerseniz tatlının yapılışına geçelim.

Oreolu Magnolya Tarifi Yapılışı

İlk olarak geniş bir tencere içerisine şeker, süt, yumurta sarısı, un ve nişastayı alalım ve karıştıralım. Ardından da vanilyayı ekleyerek topaklanma olmayacak şekilde karıştırmaya devam edelim. Tatlımızı sürekli olarak karıştırmamız katı bir kıvam almasını engelleyecektir.  Sıvı bir hâl alan muhallebimizi 5 dakika dinlenmeye alalım. Dinlendirme işleminin ardından ise muhallebinin içine sıvı kremamızı dökelim. Ekledikten sonra da mikser yardımıyla güzel bir şekilde çırpalım. Mevcut olan oreoları rondodan geçirerek küçük bisküvi haline getirelim.

Bu Tatlıyı Yapan Gelinler Daha Çok Seviliyor! İşte Kaynana Çatlatan Parmak Yedirten Oreolu Magnolya Tarifi - Resim : 2

Ardından Magnolya kaselerimize hazırladığımız muhallebiden biraz koyalım.  Üzerine de oreo bisküvilerimizden bir miktar dökerek tekrar üzerini muhallebi ile kaplayalım. İsteğe bağlı olarak araya meyve vs. Koyabilirsiniz. İşlemi bu şekilde devam ettirdikten sonra en üst seviyeye geldiğimiz zaman Antep fıstığı, ceviz gibi besinlerle süslemeyi yapabilirsiniz. Süsleyip süslememek isteğe bağlı bir durumdur.

Bu Tatlıyı Yapan Gelinler Daha Çok Seviliyor! İşte Kaynana Çatlatan Parmak Yedirten Oreolu Magnolya Tarifi - Resim : 3

Magnolya tarifinde de diğer tariflerde yaptığınız gibi az ya da çok malzeme eklemeyiniz. Eklediğiniz malzemeler tam ölçüsünde olmalıdır. Bu durum tatlınızın lezzetini de etkilemez ve sunum yaparken çok faydasını görürsünüz.  Damakta farklı bir lezzet bırakan bu tatlıyı soğuk bir şekilde servis ederseniz daha güzel bir lezzet ile karşı karşıya kalırsınız.

Afiyet Olsun!

İçeriği Oyla

Yorum yapın