Anasayfa » Genel » Çağın bir tık üzerinde! İşte BMW’nin tamamen elektrikli Teknolojik SUV modeli İX1

Çağın bir tık üzerinde! İşte BMW’nin tamamen elektrikli Teknolojik SUV modeli İX1

BMW, hem çevre dostu hem de son derece teknolojik olan elektrikli SUV modeli İX1’i satışa çıkardı. Kompakt SUV model BMW X1’in yeni nesli olan model birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Her geçen gün elektrikli otomobil yelpazesini genişleten Alman otomobil devi BMW, yeni İX1 modeliyle otomobilseverleri heyecanlandırdı. İşte yeni BMW İX1’in teknik özellikleri…

BMW’nin yeni elektrikli SUV’u İX1 tüm donanım paketlerinde USB-C girişi ve iki adet 12V güç soketiyle geliyor. Spor deri direksiyon, akıllı iki bölgeli otomatik klima kontrolü ve otomatik far aktivasyonlu yağmur sensörü gibi birçok özellik de akıllı otomobilde mevcut. 

BMW İX1 TEKNİK ÖZELLİKLERİ 

Yeni BMW iX1, şirketin premium kompakt segmentte tanıttığı ilk dört tekerlekten çekişli elektrikli otomobil unvanını aldı. -xDrive30- 313 hp güç ve 494 Nm tork üreten bir çift elektrik motorla gelen SUV’un 0-100 km/sa hızlanması ise 5,7 saniye.

Modelde 64,7 kWh’lik bir pil ünitesi mevcut. 130 kW‘a kadar DC hızlı şarjı destekleyen batarya, sadece 29 dakikada yüzde 80’e kadar şarj olabiliyor. Aynı zamanda 10 dakikalık şarjla tamı tamına 120 km yol gidiyor. Ayrıca 22 kW’a kadar artırılabilen ve 11 kW’a kadar tek ve üç fazlı AC şarjı da destekliyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın