Anasayfa » Genel » Çayı, şerbeti, kurutması, reçeli yapılan Demirhindi meyvesi…

Çayı, şerbeti, kurutması, reçeli yapılan Demirhindi meyvesi…

Ana yurdu Habeşistan olan ve Mısır ile Hindistan başta olmak üzere pek çok alanda yetiştirilen DEMİRHİNDİ, HİNT HURMASI olarak da anılıyor. Kullanıldığı çay ve yemeklerde şifalı olmasıyla da dikkati çeken Demirhindi Türkiye’de ise Güneydoğu Anadolu ile Akdeniz topraklarında yetiştiriliyor. Ekşi tadıyla dikkati çeken Demirhindi çok farklı şekillerde tüketilebiliyor. Peki Demirhindi nedir, nasıl yenir? Demirhindi çayı nedir, nasıl yapılır, nasıl içilir? Demirhindi ne yapılır? Demirhindi yemek tarifleri…

DEMİRHİNDİ NEDİR, NASIL YENİR? DEMİRHİNDİ ÇAYI NEDİR, NASIL YAPILIR, NASIL İÇİLİR? DEMİRHİNDİ NE YAPILIR? DEMİRHİNDİ YEMEK TARİFLERİ…

Adından bitki olduğu anlaşılsa da Demirhindi bir meyvedir ve keçiboynuzunu andırır. Kurutularak da tüketilen meyve reçel de yapılabiliyor. Demirhindi ekşi tadı nedeniyle tok şekerle de tüketilebilen bir meyve türüdür.

Çok sayıda kişi ekşi tadı nedeniyle Demirhindi meyvesini şeker katarak yemeyi tercih ediyor. 

DEMİRHİNDİ ÇAYI NEDİR, NASIL YAPILIR, NASIL İÇİLİR? 

Çay olarak da tüketilen Demirhindi, boğazda etkili olan ağrıların hafifletilmesi için gargara yapılarak tedavide de kullanılıyor.

DEMİRHİNDİ NE YAPILIR? 

Demirhindi çay ve ilaç olarak tüketilebiliyor. Bünyesinde barındırdığı zengin vitamin ve mineraller sayesinde; soğuk algınlığı, grip, nezle, mevsimsel ve alerjik rahatsızlıklar gribal enfeksiyonlar gibi hastalıkların tedavisinde çok sayıda kişi tercih ediyor. 

Boğaz ağrılarının da yanı sıra sindirim sistemine de iyi gelerek hazmı kolaylaştırıyor. 

DEMİRHİNDİ YEMEK TARİFLERİ

Herhangi bir yemek çeşidi olmadığı bilinen Demirhindi, şerbeti yapılarak da tüketiliyor. Bu sayede bir takım hastalıklara karşı koruma görevi üstlenen Demirhindi çok sayıda kişi tarafından da tercih ediliyor. 

İçeriği Oyla

Yorum yapın