Anasayfa » Genel » Dacia yeni logosunu Paris Otomobil Fuarı ’nda görücüye çıkardı

Dacia yeni logosunu Paris Otomobil Fuarı ’nda görücüye çıkardı

Ülkemizde oldukça hoşlanılan araba markası Dacia yeni logosunu Paris Araba Fuarı ’nda görücüye çıkardı.

6 gün süren Paris Araba Fuarı’nda yeni Dacia logosu ile aktüellenen ve ülkemizde de en çok satanlar arasında yer alan tüm modellerin makajlı tasarımları dikkat çekti.

Yeni Dacia logosu üzerinde dikkatleri sürükleyen ilk ayrıntı gümüş arka tasarı tamamen ortadan kalkması oluyor. Ülkemizde de 2023 modelleriyle beraber göreceğimiz bu yeni tasarım markanın elektrikli taşıtlara geçişini temsil ediyor.

Paris Araba Fuarı’nda Dacia tarafından sergilenen modellerde ilk olarak Avrupa’da satışa sunulacak tamamen elektrikli ve uygun maliyeti ile öne çıkmayı amaçlayan Spring’i görüyoruz.

Bu arabanın belirttiğimiz gibi en aşikar 2 özelliği elektrikli ve uygun maliyetli oluşu. Öyle ki 21 bin 300 euro gibi bir maliyet yaftayı mevcut. Başka Bir Deyişle ülkemize gelecek olursa vergiler hariç 390 bin TL üzerinden giriş yapacak.

TÜRKİYE ’NİN EN UCUZ ELEKTRİKLİ ARABAYI

 Dolayısıyla yeni vergi tertip etmesine göre maliyeti 700 bin TL altında kalacağı için yüzde 10’luk ÖTV dilimine kastediyor. Bu vaziyette yüzde 10 ÖTV ve yüzde 18 Katma Değer Vergisi uygulandıktan sonra 506 bin 775 bin TL maliyet elde ediyoruz. Ancak şayet gelecek olursa 500 bin TL seviyesinin altında yakalanacaktır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın