Anasayfa » İlaç Rehberi » Drovid

Drovid

Drogryl nedir ne için kullanılır, Drogryl nasıl kullanılır, Drogryl’in saklanması, Drogryl’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Drogryl’in olası yan etkiler nelerdir.

Losyon

Difenhidramin HCl%1.67, çinko oksit %5.83

Ambalaj:

 120g’lik şişe.

Endikasyon:

 Böcek Sokması, basit cilt tahrişlerine bağlı kaşıntı ve ağrının geçici olarak giderilmesinde kullanılır.

Kontrendikasyon:

 Bileşimdeki Maddelere karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.MAO inhibitörü ilaç kullanan hastalarda difenhidramin kullanımı kontrendikedir.

Uyarılar:

 Difenhidraminiçeren ürünler, hekim denetimi altında olmadıkça, su çiçeğinde kullanılmamalıdır.Isırgan otu tahrişi, güneş yanığı, kabarmış ve sulanmış lezyonlar, geniş vücut alanları üzerine uygulanmamalı, önerilenden daha sık kullanılmamalıdır. Yanma Hissi, kızarıklık ve cilt döküntüleri oluştuğunda tedaviye son verilmelidir.

Yan Etkileri:

 Topikal Kullanılan antihistaminiklerin nadiren tip 1, daha sık olarak tip IV hipersensitivite reaksiyonlarına yol açtıkları bildirilmiştir.İlacın uygulandığı alanda egzama, kaşıntı ve enflamasyon oluşur.Bu yan etkiler, ilaçla daha sonra karşılaşıldığında tekrarlar. Topikal Antihistaminik uygulamasından sonra fotosensitivite reaksiyonları görülebilir.

Doz Önerisi:

 Çocuklara ve yetişkinlere, avuç içine yeterli miktar dökülerek deri üzerine günde 3-4 kez sürülür. Sürüldüğü yerden çıkarılmak istendiğinde su ile yıkanır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın