Anasayfa » Genel » Evde Balık Izgara Nasıl Yapılır! Deneyin Bu Lezzeti Tadın! Tarif Şeflerin Özel Sırrı

Evde Balık Izgara Nasıl Yapılır! Deneyin Bu Lezzeti Tadın! Tarif Şeflerin Özel Sırrı

Ana malzeme iyi olduğunda, iyi bir ziyafet hazırlamak için çok az şeye ihtiyacınız vardır. Bir balık ve çok güzel yemekler hazırlanabilir. Deniz mahsulleri genellikle sağlıklıdır. Birçok farklı deniz mahsulü rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Tarifi yaparken ölçüleri uymaya dikkat edin. İstediğiniz oranda yemeğin miktarını arttırıp azaltabilirsiniz. Bu yemeği hazırlamak hızlı ve pratiktir. Günün herhangi bir saatinde rahatlıkla hazırlanabilir. Balıkları yerken sıcak olarak tüketilmesi tavsiye edilir.

 Evde Balık Izgara Nasıl Yapılır! Deneyin Bu Lezzeti Tadın! Tarif Şeflerin Özel Sırrı

İçindekiler:

4 kişilik, Süre: 10 dakika

Orta boy kırmızı karides Deniz tarağı Enfiye Taze somon 1 kabak Çeri domatesler Taze maydanoz 2 diş sarımsak Sızma zeytinyağı Tuz

 

Yanında;

Kavrulmuş patates Turp Mayonez sosu

 

Hazırlanış;

İlk yapmamız gereken patatesleri bol tuzlu suda yumuşayana kadar, yaklaşık 20 dakika haşlanması gerekir. Patateslerin büyüklüğüne göre haşlama süresi değişir. Daha sonra şişleri hazırlıyoruz, bunun için 20 dakika soğuk suda beklettiğimiz tahta şişlere ihtiyacımız var, bu işlem şişlerin yanmasını önleyecektir. Kabakları güzelce yıkayıp daha sonra ince yarım ay olacak şekilde ortadan ikiye kesiyoruz.

Evde Balık Izgara Nasıl Yapılır! Deneyin Bu Lezzeti Tadın! Tarif Şeflerin Özel Sırrı - Resim : 2

Çeri domatesleri yıkayıp mutfak kâğıdıyla kurulayıp onları da tabağa koyuyoruz. Karidesleri soyun ve bir tepsiye koyun, ardından somonu 2 cm’lik küpler halinde kesin.

Karides ve somon olmak üzere 2 çeşit şiş yapacağız. Bir şiş alıp bir parça kabak, sonra bir parça karides, bir parça kabak ve sonra yine karides, şeklinde koymalıyız. Aynı işlemi şiş ve balıkların geri kalanıyla da yapıyoruz.

Evde Balık Izgara Nasıl Yapılır! Deneyin Bu Lezzeti Tadın! Tarif Şeflerin Özel Sırrı - Resim : 3

Market şeritleri olan bir ızgaraya biraz sıvı yağ döküp şişleri harlı ateşte her tarafını pişiriyoruz. Şişleri piştikten sonra boyamak için sarımsak ve maydanoz yağı yapıyoruz. Sarımsak ve maydanoz yağı ile boyanmış közlenmiş patates, biraz dilimlenmiş turp, biraz piparra ve mayonez sos eşliğinde servis yapabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın