Anasayfa » İlaç Rehberi » Ferrum Hausman

Ferrum Hausman

Ferro Aroma nedir ne için kullanılır, Ferro Aroma nasıl kullanılır, Ferro Aroma’in saklanması, Ferro Aroma’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Ferro Aroma’in olası yan etkiler nelerdir.

Şurup

Ferrik amonyum sitrat

Ambalaj:

 150 mg/5 mL x 150 mL’lik şişe.

Endikasyon:

 Demir gereksiniminde kullanılır. Kronik hemoraji, gebelik, menstrüasyon da fazla kanama,nekahat, malabsorbsiyon ve demir eksikliğine bağlı anemilerde endikedir.

Kontrendikasyon:

 Demir eksikliği olmayan anemilerde kullanılmamalıdır. Demir emilimi bozukluğu hemoglobinopatisi ve gastrointestinal sistem hastalığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar:

 Demir feçesi siyaha boyar. Gebelerde Aşırı demir alınması teratojen etkiye neden olabilir

Yan Etkileri:

 Kusma, ishal,hematemez oluşturabilir. Bu etkileri önlemek için müstahzarlar yemek arasında veya yemekten hemen sonra alınmalıdır. Hemosideroz Görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:

 Magnezyum Trisilikat ve karbonat gibi antiasitler, süt, çay demir tuzlarının emilimini azaltır. E vitamini de demirli müstahzarlarla birlikteverilmemelidir. Tetrasiklin ve demirli müstahzarlar iki saat arayla alınmalıdır.

Doz Önerisi:

 Günlük doz bebeklerde 3 kez 1 çorba kaşığı; 1 yaşından küçük çocuklara günde ½ ölçek; 1-5 yaş için günde 2 kez ½ ölçektir. Yemeklerde Veya tercihen yemeklerden sonra verilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın