Anasayfa » İlaç Rehberi » Flagentyl

Flagentyl

Fito nedir ne için kullanılır, Fito nasıl kullanılır, Fito’in saklanması, Fito’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Fito’in olası yan etkiler nelerdir.

İntertulle

tritikum vulgaresulu ektsresi 0.60 g, etilenglikol monofenil eter 0.04 g

Ambalaj:

 10×10 cm’lik 5 gazlı bez içeren ambalaj.

Endikasyon:

 Epitelin Yenilenmesini gerektiren deri dokusu rahatsızlıklarının topikal tedavisinde kullanılır. Bu amaçla ülsero distrofik değişimlerde(varikoz ülserler, radyodermatit, uzun süre yatağa bağlı kalanlarda görülen yaralar, fistüller, dekübit yaraları, çatlaklar), egzama psöriatik belirtilerde (eritrodermik olgular, dermatoz, alerjik kaşıntılar), her derecede yanık, kapanmayan yaralar, mesleki intoksikasyonu yol açtığı cilt rahatsızlıkları, soğuk nedeniyle oluşan çatlaklar,cilt dokusunun yenilenmesi işleminin değişik nedenlere bağlı olarak yavaşladığı ya da değiştiği olgularda (yaşlılık, çeşitli kozmetiklerin oluşturduğu lezyonlar) endikedir.

Kontrendikasyon:

 Bileşimdeki maddelerden herhangi birine karşı önceden oluşmuş aşırı duyarlılık durumlarında kontrendikedir.

Doz Önerisi:

 Fito İntertulle: Günde 1-2 kez uygulanır.Gazlı bezin daima nemli ve yumuşak olmasına dikkat edilmelidir. Antiseptik ve antibiyotik içeren diğer ürünlerle birlikte kullanılabilir.Fito Krem: Günde 2 kez hastalıklı bölgeye sürülerek, hafif masajla yedirilir. Lokal Alerjik belirtiler görülürse tedavi kesilmelidir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın