Anasayfa » Genel » İstanbul-İzmir arası Togg ile 285 TL! İşte benzinli otomobil ile Togg’un farkı

İstanbul-İzmir arası Togg ile 285 TL! İşte benzinli otomobil ile Togg’un farkı

Yerli otomobil Togg’un ilk deneyim merkezi İstanbul Zorlu Center’a açıldı. Deneyim merkezinde bulunan akıllı ekranda C-SUV’un şarj maliyeti açıklandı.

İstanbul-İzmir arası Togg ile 285 TL! İşte benzinli otomobil ile Togg’un farkı

Türkiye’nin küresel teknoloji markası olma hedefiyle yola çıkan Togg, ‘akıllı cihaz’ olarak tanımladığı elektrikli otomobillerini sergileyeceği deneyim merkezlerinin ilkini İstanbul’da bulunan Zorlu Center AVM’de açtı. 8 Kasım Salı günü saat 14.00’te açılan deneyim merkezinde, şirketin Şubat 2023’te ön siparişe açacağı ilk modeli yüzde 100 elektrikli C-SUV sergilendi.

Merkezde ayrıca, Togg C-SUV’un kaç TL maliyetle şarj edileceğine yönelik bir deneyim alanı ve aracın ön panelindeki teknolojilerin gösterildiği başka bir deneyim alanı daha bulunuyor.

Hürriyet muhabiri Taylan Özgür Dil, bu ekranda, Togg C-SUV’un uzun sürüş menziline sahip versiyonunu tercih ettim ve İstanbul’dan İzmir’e ne kadar sürede ve kaç TL maliyetle gideceğimi simüle etti.

Buna göre, 1.6 litre benzinli motora sahip bir C-SUV’la İstanbul’dan İzmir’e 936.52 TL maliyetle gidilirken, Togg C-SUV ile bu maliyet 284.51 TL’ye kat edilebilecek. Sürüş esnasında Togg’un Trugo isimli hızlı şarj istasyonunda batarya doldurmak için 12 dakika yeterli olacak. Hızlı şarj sayesinde benzinli C-SUV’un İzmir’e vardığı sürede yani 4 saat 43 dakikada Togg C-SUV da İzmir’e varmış olacak.

İŞTE TOGG İLE İSTANBUL-İZMİR MALİYETİ 

İstanbul-İzmir arası Togg ile 285 TL! İşte benzinli otomobil ile Togg’un farkı - Resim : 2

İLK SİPARİŞ ŞUBATTA

İlk merkezini İstanbul’da açan Togg’un bir sonraki deneyim merkezini Ankara’ya açması bekleniyor. Şirketin hedefi ise 2023 yılı sonuna kadar toplam 20 farklı deneyim merkezi açmak. Togg’un Gemlik’te üreteceği ilk modeli C-SUV şubat ayında ön siparişe açılacak ve mart ayı sonunda Türkiye yollarına çıkacak. Araçlar bayiler üzerinden değil internet üzerinden satılacak. Gemlik’te ilk etapta yıllık 100 bin adet kapasiteli tesiste üretim kademeli olarak arttırılacak.

2023 HEDEFİ 20 BİN ADET 

İlk yıl yani 2023 yılında 20 bin adet civarında tamamen elektrikli C-SUV üretilecek. Yani Togg’a 2023’te 20 bin civarında kişi sahip olabilecek.

İçeriği Oyla

Yorum yapın