Anasayfa » Genel » İstanbul’un en iyi kahvaltı mekanları

İstanbul’un en iyi kahvaltı mekanları

Kahvaltı öğünü her ülkenin geleneklerine ve kültürüne göre değişiklik göstermektedir. Türkiye’nin çeşitli coğrafi yapıya sahip olması her bölgeye göre değişen zengin bir kahvaltı kültürü oluşmasını sağlamıştır. İşte İstanbul’un en güzel kahvaltı mekanları…

KARAKÖY NAMLI 

Kahvaltı cenneti olarak adlandırabileceğimiz mekan ismindende anlaşılacağı üzere İstanbul’un en eski semtlerinden Karaköy’de bulunuyor. 2009 yılında açılan mekandan içeri girdiğinizde sizi buram buram sucuk ve bastırma kokuları karşılamaktadır. Çeşitin bol olduğu mekanda, kahvaltı tabağınızı kendi tercihlerinize göre oluşturuyorsunuz. 

ETHEM EFENDİ KAHVALTI, ERENKÖY

Günün her saati sadece kahvaltı hizmeti veren Ethem Efendi Kahvaltı, Erenköy’de tarihi bir köşk içerisinde yer alıyor. . Serpme olarak sunulan ve bittikçe yenisi eklenen Ethem Efendi kahvaltısında organik ve yerel ürünler kullanılıyor. Mutfakta hazırlanan her şey Ege ve Antalya’nın en gözde köylerindeki bahçelerden taze taze toplanmış ürünlerle hazırlanıyor. Bizzat Erzurum’dan getirttikleri lor peyniri ve üzerine döktükleri kendi yapımı olan karadut reçeli imza lezzetleri arasında.

ÇEŞME BAZLAMA KAHVALTI, NİŞANTAŞI

İstanbul Nişantaşı’nda bulunan Çeşme Bazlama Kahvaltı, Nişantaşı’nda bulunuyor. Bir aile işletmesi olan mekan adını babaannelerinin yaptığı bazlamadan alıyor. Ailenin en büyüğü olan babaanne köyün en lezzetli bazlamasını yapmasıyla ünlü. Kahvaltı menüsü; Çeşme ve Aydın’a has yöresel lezzetlerden, köylülerin bahçelerinde yetiştirdiği organik ve doğal ürünlerden oluşuyor. Aile üyelerinin kendi üretimi olan 36 çeşit reçel, 3 peynirli patlıcan mezesi, Çökelek kavurması, Yumurtalı patates, Tahinli ve Acuka gibi spesiyaller mekânın en gözde lezzetleri arasında yer alıyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın