Anasayfa » Genel » İsveç şurubu nedir? Faydaları nelerdir, nasıl kullanılır?

İsveç şurubu nedir? Faydaları nelerdir, nasıl kullanılır?

İsveç şurubu aktarlarda kolaylıkla bulunan bir üründür. Sirkeyle hazırlanmış olanı, bitki çayı olarak bulunanı vardır. Sağlık açısından faydası çok olduğu için dileyen istediği türde olanı satın alabilir. İsveç şurubunun faydalarını maddeler halinde sizlere sıralayacağız. İnsan sağlığı için bu faydalarını duyunca sizde evde İsveç şurubu yapmak isteyebilirsiniz. Bunun içinde evde İsveç şurubu tarifini de sizlerle paylaşacağız.

 İSVEÇ ŞURUBU FAYDALARI

Yazımızın başında da dile getirmiştik. İsveç şurubu tarihten bu yana birçok hastalıkların tedavisinde kullanılmış ve günümüzde de kullanılmaya devam edilen ürünlerden biridir. Gelin hep beraber İsveç şurubu tarifine bakalım: 

Baş ağrısına iyi gelir. Egzama türü yaralara iyi gelir. Vücutta oluşan yaraların tedavisinde kullanılır. Diş ağrılarını hafifletir. Çürük ağrısını azaltır. Mide şişkinliğine iyi gelir. Mide ağrılarını azaltır. Kabızlığa karşı muhteşemdir. Bağırsakları çalıştırır. Gaz sancısı çekenlere yardım eder. Ağız yaralarını giderir. İştah açar. Kilo almak isteyenler için iyidir. Cilt sağlığına iyi gelir. Saçı besler, bakım yapar. Sinek, böcek ısırıklarından sonra oluşan kaşıntıyı alır. Nasırı önder. Elde ve ayakta oluşan nasırı temizler. Soğuk algınlığı hastalıklarına karşı etkilidir. Kuru öksürük tedavisinde kullanılır. Vücudun direncini arttırır. Sivilcelere karşı etkilidir.

 

İSVEÇ ŞURUBU NASIL YAPILIR?

 İsveç şurubu içerisinde birçok karışım barındırdığı için özellikle alkolden oluşan maddeler olduğu için evde yaparken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. Aktarlardan aldığımız İsveç şurubu tozunun kullanım talimatlarına göre dikkat ederek hazırlamalıyız. 

Aktardan İsveç şurubu tozunu aldık diyelim. Bir kavanoz hazırlayarak içerisine tozu atalım. Kullanım talimatlarındaki yazan miktarda konyak ekleyelim. Bu karışımı 14 gün bekletmeniz gerek. Ara sırada karıştırmalıyız. 14 gün sonra şurup hazır olacaktır. Fakat bu şurubu hazırlamak kolay olduğu gözükse de dikkat gerektiren bir iştir. Bunu yapmak yerine aktardan direk şurubunu almanız tavsiye edilir.

İSVEÇ ŞURUBU NASIL KULLANILIR?

Vücudunuzda yara oluştuysa her gün belirli zaman aralıklarında yaranın üzerine sürebilirsiniz. Vücudunuzda yanık tarzı yaralar varsa bir pamuğun üzerine şurubu damlatın. Pamukla yaranın üzerine sürün. Eğer kabızlık sorunu gibi rahatsızlıklardan kurtulmak için İsveç şurubu içecekseniz bir bardak suyun içine bir tatlı kaşığı İsveç şurubu ekleyin. Karıştırıp için. Tok karna içebilirsiniz. Cildi hassas olanlar önce zeytinyağı sürüp sonra bu şurubu sürebilirler. Şurubu içecekseniz içmeden önce ve içtikten sonra kesinlikle süt ve süt ürünleri tüketmemelisiniz. İçerisindeki bileşenler kuvvetli olduğu için çocukların ve kronik hastaların kullanması tavsiye edilmemektedir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın