Anasayfa » Genel » Kanser önceden geliyorum diyor! Bu bölgelerdeki ağrılara dikkat

Kanser önceden geliyorum diyor! Bu bölgelerdeki ağrılara dikkat

Mesane kanseri, akciğer kanseri ve omurilik kanseri ortaya çıkmadan evvel ortak bulguyla sanki ‘Geliyorum! ’ diyor. Umursanmadığında hayati riske yol açan bu bulgu çoğu zaman kolay bir ağrı sanılıyor.

Kolay yaralanma, artrit ve fazla egzersiz sırt ağrısı sebepleri arasında yer alıyor. Uzmanlara göre, kolay sanılan ve önem verilmeyen sırt ağrısı kanser habercisi olabilir.

Milli Sağlık Sistemi, sırt ağrısı seziyorsanız ve dinlenmenize karşın geçmediyse kesinlikle bir uzmana danışmanız gerektiğini söylüyor.

MESANE KANSERİ BULGULARI 

Sırt ağrısı, idrarı depolayan alt karnındaki uzuv olan mesanedeki kanser bulgusu olabilir. İngiltere’de her sene takribî 10.300 şahsa mesane kanseri teşhisi konuyor. Mesane kanseri en yaygın kanser cinsleri arasında 11. sırada yer alıyor. Yale Medicine’e göre, urlar mesanenin rastgele bir yerinde ortaya çıkabilir.

Yale Medicine’den Hekim Daniel Petrylak şunları söyledi: “Mesane astarı, kan dolaşımına giren ve böbreklerden filtrelenen kanserojenlerle devamlı temas halindedir.” Kanserojenler, hücrelerin fazla artmasına ve kanserli hale gelmesine neden olmak için Deoksirübo Nükleik Asidinizle tepkine girebilen kimyevilerdir. Bel ağrısının ileri aşama mesane kanserinin bir işareti olduğu bildirilmektedir. Öteki mesane kanseri semptomları ile ortaya çıkarsa, olası olan en kısa müddette hekiminize danışmalısınız. Bu semptomlar arasında sık idrara çıkma, idrarda kan ve idrar yaparken ağrı sayılabilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın