Anasayfa » Genel » Mercedes – Benz Türk’den dev hamle! Yeni hibrit otobüs satışa sunuldu

Mercedes – Benz Türk’den dev hamle! Yeni hibrit otobüs satışa sunuldu

Mercedes – Benz Türk hibrit şehir içi otobüs modelini Conecto hybrid’i Türkiye’de satışa sundu. Araç hakkında bilgiler veren Mercedes-Benz Türk Şehir İçi Otobüs ve Kamu Satış Grup Müdürü Orhan Çavuş, “Mercedes-Benz Conecto hybrid, geleneksel dizel motorlu Conecto modelimize göre yüzde 6.5’e varan yakıt tasarrufu sağlıyor. Yılda 80.000 km yol kateden bir Mercedes-Benz Conecto hybrid, gerçekleştirdiği yakıt tasarrufu sayesinde ortalama 5.2 ton CO2’in çevreye salınmasının önüne geçecek” dedi. Yapılan açıklamaya göre, Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen hibrit otobüsün proje yönetimini Mercedes-Benz Türk Otobüs AR-GE ekibi üstlendi

Mercedes-Benz Conecto’nun hibrit modeli Conecto hybrid, Türkiye’de satışa sunuldu. Yapılan açıklamaya göre, Euro 6 dizel motora sahip versiyonlara göre yüzde 6.5’e varan yakıt tasarrufu sağlayan Conecto hybrid, böylece emisyon değerlerini düşürecek.

Elektrikli motorun dizel motor ile sürekli beraber çalıştığı ve “kompakt hibrit” olarak adlandırılan bir sisteme sahip olan araçta, elektrikli motor, dizel motor ile şanzıman arasına entegre edilmiş durumda.

Conecto hybrid’de, frenleme veya gazsız sürüş esnasında ortaya çıkan enerji, elektrikli motor tarafından elektrik enerjisine dönüştürülerek tavanda konumlandırılmış yüksek depolama kapasitesine sahip kapasitörlere aktarılarak depolanıyor. Depolanan elektrik enerjisi, aracın kalkışı esnasında dizel motoru desteklemek için kullanılıyor ve dizel motora daha az yük binmesini sağlıyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın