Anasayfa » İlaç Rehberi » Mycobutin

Mycobutin

Mycocur nedir ne için kullanılır, Mycocur nasıl kullanılır, Mycocur’in saklanması, Mycocur’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Mycocur’in olası yan etkiler nelerdir.

Krem

Terbinafin HCl 10mg/g

Ambalaj:

 15 g’lik tüp.

Endikasyon:

 TrichophytonsuşlarıTrichophytonrubrumveTrichophyton mentagrophytes, Microsporum canisveEpidermophytonfloccosumgibi dermatofitlerin nedenolduğu fungal enfeksiyonlarda, tinea pedis (atlet ayağı), tinea cruris veyatinea corporiste endikedir. Başlıca Candida cinsinin (örneğin,Candida albicans) neden olduğu derinin maya mantarı enfeksiyonlarında,Malassezia furfur olarakda bilinen Pityrosporum orbiculare nin neden olduğu Pityriasis (tinea) versicolor enfeksiyonlarında endikedir.

Kontrendikasyon:

 Etkin Maddeye karşı aşırı duyarlılık durumlarında kontrendikedir.

Yan Etkileri: 

Uygulama Bölgesinde ender olarak kızarıklık, kaşıntı ve batma hissi olabilir, ancak bu nedenle tedavinin kesilmesi nadirdir. Bu zararsız semptomlar daha ender görülen fakat terbinafin tedavisinin kesilmesini gerektiren alerjik reaksiyonlarda ayırt edilmelidir.

Doz Önerisi: 

Günde bir veya iki kez uygulanabilir. İlacın Uygulanmasından önce bölgenin sabunlu su ile yıkanıp temizlenmesi ve iyice durulanması gerekir. İntertriginöz enfeksiyonlarda (meme altı, interdigital,intergluteal, inguinal) uygulama yapılan bölgenin üzeri, özellikle geceleri,gazlı bezle örtülebilir. Yaklaşık tedavi süreleri: Tinea corporis, cruris 1-2 hafta. Tinea pedis 1 hafta (günde iki defa), 2 hafta (günde bir defa).Kutanöz kandidiyazis 1-2 hafta.Pityriasis versicolor 2 hafta.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın