Anasayfa » İlaç Rehberi » Oculotect Fluid

Oculotect Fluid

Oceral nedir ne için kullanılır, Oceral nasıl kullanılır, Oceral’in saklanması, Oceral’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Oceral’in olası yan etkiler nelerdir.

Krem

Oksikonazol

Ambalaj:

 10 mg/gx10 g’lik tüp.

Ambalaj:

 10 mg/mL x 20 mL’lik vaporizatörlü plastik şişe.

Endikasyon:

 Mantar Enfeksiyonlarının bulunduğu ekstremitelere (özellikle parmak araları vb) vücut, başın saçlı derisiyle cilt kıvrımlarına (kasık,diz ve kol içi, karın, parmak araları vb) uygulanabilir.

Kontrendikasyon:

 Duyarlı Kişilerde kontrendikedir.

Uyarılar:

 Gözlere ve mukozalara değdirilmemelidir.Diğer imidazol türevlerinde olduğu gibi uzun süre kullanımda sistemik etkiler ortaya çıkabilir. Duyarlı kişilerde aşırı duyarlılık reaksiyonları gelişebilir. Gebelerde kesin gerekli görülürse kullanılmalıdır.

Yan Etkileri:

 Bazı nadir olgularda hafif yanma hissi veya belirgin kaşıntı gibi deri reaksiyonları gö-rülebilir.

Doz Önerisi:

 Oceral Krem: Günde 1 kez ve tercihen akşamları hasta bölgeye haricen uygulanır. Tedavi süresi en az 3 haftadır. Nüksü önlemek için, lezyonların iyileşmesinden sonra 1-2 hafta daha tedaviye devam edilmelidir.

Oceral Solüsyon: Etkilenen bölgeye tercihen akşamları olmak üzere parmak aralarına ve saçlı deriye günde bir kez uygulanmalıdır.Tedavi süresi, kişinin durumuna bağlıdır, ancak genelde 3 haftadan az olmamalıdır. Nüksü önlemek için Oceral ile tedaviye, lezyonların tamamen iyileşmesinden sonra 1-2 hafta daha devam edilmelidir. Genital bölgedeki mantar tedavisine, olası alkol irritasyonu önlemek amacıyla, ürünün önce krem formu ile başlanmalı ve solüsyon ile devam edilmelidir. Sprey solüsyonun genitalbölge uygulamalarında, uygulama yerinin ilaç püskürtüldükten sonra bir müddet açık tutularak sprey içeriğindeki alkolün uçmasının beklenmesi önerilir.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın