Anasayfa » İlaç Rehberi » Oroferon

Oroferon

Oroheks nedir ne için kullanılır, Oroheks nasıl kullanılır, Oroheks’in saklanması, Oroheks’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Oroheks’in olası yan etkiler nelerdir.

Gargara

Klorheksidin glukonat‰2

Ambalaj:

 200 mL’lik şişe.

Endikasyon:

 Dental plakların oluşmasını önlemede profilaktik olarak;diş hekimliği işlemlerinde ve ayrıca her türlü operasyon öncesi ağız antiseptik ortam yaratmak amacıyla kullanılır.

Kontrendikasyon:

 Klorheksidine karşı duyarlı gösterenlerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar:

 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalı; 12 yaş ve üzerindeki çocuklarda doktor tavsiyesiyle kullanılmalıdır.Yalnızca ağız içinde kullanılır, gözler ve kulaklar ile temas ettirilmesi neden kaçınılmalıdır.

Yan Etkileri:

 Klorheksidin ağız içinde, dil ve diş üzerinde renk değişikliklerine neden olabilir. Ender de olsa, bazı hastalarda klorheksidin ile tedavi sırasında tat almada değişiklikler oluşabilir.

Doz Önerisi: 

Oroheks Gargara: Günde 2 kez, dişler iyice fırçalandıktan sonra, 10-15 mL(bir ölçek bir yemek kaşığı) kadar ağza alınarak yaklaşık 1 dakika süresince çalkalanır. Kullandıktan sonra 30 dakika boyunca, ağız su ile çalkalanmamalı veayrıca bir şey yenip içilmemelidir. Protezlerin temizliği için, protezler günde 2 kez 1-2 dakika süre ile gargara içinde bırakılır.10 günden daha uzun bir süre kullanılmamalıdır.

Oroheks Oral Sprey: Sabah ve akşam bir kerede 5-6 kez püskürtmek suretiyle kullanılır.Kullanıldıktan sonra 30 dakika boyunca bir şey yiyip içilmemesi önerilir.Kullanımdan sonra ağız suyla çalkalanmalı

İçeriği Oyla

Yorum yapın