Anasayfa » İlaç Rehberi » Ovestin

Ovestin

Ovadril nedir ne için kullanılır, Ovadril nasıl kullanılır, Ovadril’in saklanması, Ovadril’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Ovadril’in olası yan etkiler nelerdir.

Losyon

Difenhidramin HCL 2 mg, çinko oksit 16g, lidokain HCL 3g

Ambalaj:

 120g’lik şişe.

Endikasyon:

 Böcek Sokması, basit cilt tahrişlerine bağlı kaşıntı ve ağrının geçici olarak giderilmesinde kullanılır.

Kontrendikasyon:

 Bileşimdeki Maddelere karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.MAO inhibitörü ilaç kullanan hastalarda difenhidramin kullanımı kontrendikedir.

Uyarılar:

 Difenhidramin İçeren ürünler, hekim denetimi altında olmadıkça, su çiçeğinde kullanılmamalıdır. Isırgan otu tahrişi, güneş yanığı, kabarmış ve sulanmış lezyonlar, geniş vücut alanları üzerine uygulanmamalı, önerilenden daha sık kullanılmamalıdır. Yanma hissi, kızarıklık ve cilt döküntüleri oluştuğunda tedaviye son verilmelidir.

Yan Etkileri:

 Topikal Kullanılan antihistaminiklerin nadiren tip 1, daha sık olarak tip IV hipersensitivite reaksiyonlarına yol açtıkları bildirilmiştir.İlacın uygulandığı alanda egzama, kaşıntı ve enflamasyon oluşur.Bu yan etkiler, ilaçla daha sonra karşılaşıldığında tekrarlar. Topikal Antihistaminik uygulamasından sonra fotosensitivite reaksiyonları görülebilir.

Doz Önerisi:

 Bir miktar avuca dökülerek, gereken yerlere hafifçe sürülür. Şiddetli güneş yanıklarında oluşturulmadan uygulanır.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın