Anasayfa » Genel » Peugeot yeni modellerini tanıttı! İşte yeni Peugeot 408 ve elektrikli 208

Peugeot yeni modellerini tanıttı! İşte yeni Peugeot 408 ve elektrikli 208

Peugeot, yeni modellerini 17-23 Ekim 2023’de Paris ’te tertip edilen otomobil fuarında görücüye çıkarıyor. İşte ayrıntılar…

Peugeot yeni modellerini tanıttı! İşte yeni Peugeot 408 ve elektrikli 208

Peugeot ’tan yapılan açıklamaya göre, Salon 4 ’te yer alan 900 metrekare büyüklüğündeki standında Göz Müşterilik İle Her Şey Daha Hoş sloganıyla taşıtlarını sergileyecek olan Peugeot, ürün gamındaki elektrikliye geçiş yaklaşımını vurgulayacak.

Peugeot 408, her açıdan görülebilecek biçimde büyük transparan bir küre içinde sergilenirken, Peugeot E-208, yüzde 15 efor ve yüzde 10,5 erim kazanımı sağlayan, süper bereketli, tamamen elektrikli efor-aktarma sistemiyle görücüye çıkacak.

Fuar kapsamında ayrıca, yüksek performanslı elektrikli taşıt tutkunları, ilk kere bir otomobil fuarında sergilenecek Peugeot 9X8 Hybrid Hypercar ’ı ve aynı tasarım ve mühendislik ekibi tarafından geliştirilen, 360 HP hibrit efora sahip yol versiyonu Peugeot 508 PSE ’yi yakından analiz fırsatı bulacak.

Ziyaretçiler, Salon 3 ’teki özel bir stantta hidrojen yakıt hücresi teknolojisini de tecrübeleyecekler.

Peugeot E-Expert Hidrojen stantta sergilenecek ve fuar boyunca kapsamlı testler için de kullanıma sunulacak. Paris Otomobil Fuarı ’nı fiziksel olarak ziyaret edemeyenler için de LeSalon.Peugeot.fr platformu üzerinden dijital olarak da Peugeot standı ziyaret edilebilecek.

Dört adet yeni Peugeot 408 dışında ziyaretçiler, sergilenen Küre ile benzersiz bir tecrübe yaşayacak. 6 metreden yüksek, transparan ve dönen bir küre, ziyaretçilere yeni PEUGEOT 408 ’i her açıdan analiz imkânı sağlayacak.

Yeni ve gizeme dışı Peugeot modeli, aslan stilindeki duruşu ve benzersiz görünümünün yanı gizeme, 180 HP ve 225 HP olmak üzere iki adet şarj edilebilir hibrit efor-aktarma sistemi ile faydalılığa ve uslu elektrifikasyona odaklanıyor.

Mevzu elektrikliye geçiş olduğunda Peugeot, yürürlüğe giren tertip etmelerin önünde bir giderekmeyle hareket etmesiyle öne çıkıyor. Markanın Avrupa ’da satılan modellerinin tamamı 2030 senesinde, legal zorunlulukların 5 sene evvelinde, tamamen elektrikli olacak.

Tüm Peugeot otomobil modellerinin, 2023 ’deri itibaren, elektrikli versiyonları yollarda olacak, başka bir deyişle vasıtalar tamamen batarya elektrikli veya hidrojen yakıt hücresiyle çalışan efor-aktarma-sistemleri veya hibrit ya da şarj edilebilir hibrit çözümlerle hareket edebilecek.

Peugeot, bu amaca erişmek için 2023 senesinde elektrikli ve elektrik dayanaklı modellerin tanıtımına ayrıca sürat kazandıracak. Peugeot E-308 ve E-308 SW modellerini de yakında tanıtacak olan marka, senenin başından bu yana Fransa ’nın en çok satılan elektrikli modeli olan E-208 ’in yeni bir versiyonunu da Paris ’te ilk kere görücüye çıkartacak.

Peugeot E-308 teknolojisine sabreden, yeni bir 115 kW/156 HP ’lik elektromotor + yüzde 15 efor ve yeni nesil bir batarya ile 2023 senesinden bu yana enerji yararlılığını ehemmiyetli miktarda iyileştiren tedbirlerle birlikte yeni PEUGEOT E-208, 400 kilometre ’nin üzerinde bir erime ulaşabiliyor. Yeni Peugeot E-208 yalnızca 12,0 kWsa/100 kilometre ’lik Kullanılabilir enerji/WLTP erimi üstün elektrik faydalılığı sunuyor ve B segmenti elektrikli vasıtalar sınıfında standartları belirliyor.

– Peugeot standında Dünya Dayanıklılık Şampiyonası ’nda yer alan Peugeot 9X8 Hybrid Hypecar olacak

Peugeot standından bkocaman da temmuz ayından bu yana Dünya Dayanıklılık Şampiyonası ’nın WEC Le Mans Hypercar kategorisine yer alan yenilikçi Peugeot 9X8 Hybrid Hypecar olacak.

Peugeot ve 9X8, 2023 senesinde Le Mans 24 Saat ’in 100. yarışına katılacak. Özgün akıcı tasarımı, Aslan görünümü ve hibrit motoru Arkada 707 HP çift turbo V6 ve önde 272 HP elektromotor ile Peugeot 9X8, Peugeot ’nun yol modellerinin elektrikliye geçişi için bir laboratuvar görevi görüyor. Stantta aynı zamanda SW versiyonu da bulunan Peugeot 508 PSE, Peugeot 9X8 ile aynı takım tarafından geliştirildi.

Peugeot 508 PSE, bereketlilik ve yüksek performansı 360 HP harmanlayan hibrit bir motor ve elektrikli dört tekerlekten çekiş sistemi ile gelişmiş bir sürüş tecrübeyi ve üstün sürüş neşeyi sunuyor.

Otomobil fuarına katılmak için Paris ’e gidemeyecekler için, Peugeot, özel ve yenilikçi içerik ile herkese standının dijital ve çekici bir tecrübesini sunacak.

Kullanıcılar, LeSalon.Peugeot.fr platformuna girer girmez kendilerini Paris Otomobil Fuarı ’ndaki Peugeot standının renkleriyle dekore edilmiş bir resepsiyon salonunda bulacaklar.

Ziyaretçiler burada değişik dünyalar Yeni, Spor, Elektrik, Erim arasında serbestçe dolaşmayı seçebilecek veya tercihlerine göre değişen özel sesli rehber aracılığıyla tecrübe yaşayacak.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın