Anasayfa » İlaç Rehberi » Polyod

Polyod

Polyod nedir ne için kullanılır, Polyod nasıl kullanılır, Polyod’in saklanması, Polyod’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Polyod’in olası yan etkiler nelerdir.

Antiseptik Solüsyon

Ambalaj:

 %10×30, 100 ve 1000 mL’lik şişe.

Endikasyon:

 Antiseptik Ve dezenfektan etkilidir. Cerrahi el dezenfeksiyonu, cilt ve yara dezenfeksiyonu, operasyon sahasının hazırlanması, yara tedavisi,mukoza dezenfeksiyonu ve yanık tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyon:

 Non Toksik Nodüler guatrda kontrendikedir. Göze yedirilmemelidir. Tiroid Hastaları, yeni doğanlar, süt çocukları ve gebelerde dikkatli olunmalı ve uzun süre kullanılmamalıdır.

Doz Önerisi:

 Polyod Antiseptik Solüsyon: Sulandırılmadan gerekli yerlerde kullanılır.Polyod Cilt Temizleyicisi: Cerrahi el dezenfeksiyonunda,el ve kol nemlendirilip 5 mLPolyodcilt temizleyicisi ile 2-2.5 dakika ovulur, daha iyi bir köpük için damla damla su katılabilir ve sonra temizlenen yer akan su altında durulanır. Hijyenik el temizliğinde, el 5 mL Polyod cilt temizleyicisi ile 1 dakika kadar ovuşturup yıkanır. Ameliyat alanının dezenfeksiyonu: Ameliyat Bölgesi su ile nemlendirilir,Polyod Sıvı sabun ile (ortalama 1 mL 20 cm2 alana)5 dakika boyunca, steril ıslak gazlı bez ile silinir, temiz alana Polyod antiseptik Solüsyon sürülür kurumaya bırakılır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın