Anasayfa » Genel » Rüyada anahtar görmek ne anlama gelir? Anahtar görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada anahtar görmek ne anlama gelir? Anahtar görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada anahtar görmek ne anlama gelir? Rüyalarının anlamlarını merak edenler arama motorundan ne anlama geldiğine dair araştırma yapmayı sürdürüyor. Anahtar görmenin İslami rüya tabirini sizler için araştırdık. Detaylar haberimizde…

Rüyada anahtar görmek ne anlama gelir? Anahtar görmenin İslami rüya tabiri

İŞTE ANAHTAR GÖRMENİN İSLAMİ RÜYA TABİRİ…

Bilindiği gibi anahtar,kapıları açan bir âlettir. Bu sebeple rüyada anahtar görmek, rüya sahibi için Allahu Teâlâ’nın lütuf ve ihsanına delâlet eder.. Anahtar, ilim ve Kur’ân’ın kapısını açmakla da tâbir olunur.
Kirmanî demiştir ki: Rüyada anahtar ile bir yeri açtığını görmek hayra, kapamak ise şerre delâlet eder.
Cafer-i Sâdık hazretleri derler ki: Anahtar, güç işlerin açılmasına, keder ve gamdan kurtulmaya, hastalıktan şifa bulmaya, muradın hâsıl olmasına, dinde kuvvete, duanın kabulüne, ilim ve marifete delâlet eder.. Rüyada elinde cennetin anahtarı olduğunu görmek, ibadet, ilim, hikmet ve marifetle nasiplenmeye delâlet eder.. Elinde birçok anahtarın olduğunu görmek, büyük ve şerefli bir saltanata işarettir. Rüyada bir kapıyı veya bir kilidi açtığını görmek, düşmanlar üzerine galip olmaya delâlet eder. İmam Nablusi anahtar görmeyi şu veche ile tâbir etmiştir:
1) Rızık,
2) Muavenet,
3) İlim
4) Zevce ve evlâd,
5) Mal
6) Felah,
7) Kabul olunan dua,
8) Hac farizası,
9) Vali ve melik…
Rüyada elinde dişsiz bir anahtar olduğunu görmek, yetime zulmetmeye işarettir. Elinde Kâbe’nin anahtarını görmek, yüksek şahsiyetlerden birine erişmeye ve onunla dost olmaya delâlet eder. Yine anahtar, hazineler ile de tâbir edilir. Zira her kapı anahtar ile açılır. Rüyada demirden bir anahtar görmek, kuvvetli ve şöhretli bir kimseye ve işlerin selâmetine delâlet eder. Bazı kere de anahtar görmek, evlâda, casuslara, yolculuğa, hizmetçilere, kadınlar içinde kocaya delâlet eder. Rüyada elinde ağaçtan yapılma anahtar görmek, emanet bıraktığı malı varsa zayi olacağına işarettir.
Cabirü’l-Mağribî demiştir ki: Rüyada elinde bir anahtar olduğunu görmek, temiz su ile abdest almaya ve ibadetlerde devama işarettir. Elinden anahtarın düştüğünü görmek, namaz hususunda tenbelliğe delâlet eder.

İçeriği Oyla

Yorum yapın