Anasayfa » Genel » Rüyada ayna görmek ne anlama gelir? Ayna görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada ayna görmek ne anlama gelir? Ayna görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada ayna görmek ne anlama gelir? Rüyada cilalı ve berrak bir aynaya baktığını görmek, bekar bir kimsenin rüyada aynaya baktığını görmesi, altından yapılma bir ayna görmek, aynada güzel bir yüz görmek, gümüş bir aynaya baktığını görmek,  altın ayna görmek tabirleride haberimizde yer almaktadır. Ayna görmenin İslami rüya tabirini sizler için araştırdık. Detaylar haberimizde…

Rüyada ayna görmek ne anlama gelir? Ayna görmenin İslami rüya tabiri

İŞTE AYNA GÖRMENİN İSLAMİ RÜYA TABİRİ…

Rüyada aynanın görülmesi, hayal ve gurur ile tabir olunur. Rüyada cilalı ve berrak bir aynaya baktığını gören kişi, hüzün, keder ve sıkıntıdan halas olur. Bekar bir kimsenin rüyada aynaya baktığını görmesi, onun için müjdedir. Çünkü bu rüya evleneceğine delalettir. Rüyada altından yapılma bir ayna görmek, dince kuvvet, fakirlikten sonra zenginlik ile tabir edilir. Sakalı olmayan bir kişi, rüyada aynada sakalının siyahlaşmış olduğunu görse, bu rüya onun insanların nezdinde makbul ve kadrinin yüceliğine delalet eder. 

Cabirü’l Mağribi demiştir ki;

Rüyada aynada güzel bir yüz görmek, ferahlık ve sevince, çirkin yüz görmekte hüzün ve kedere delalet eder. 

İbn-i Sirin (rh.a) demiştir ki; 

Rüyada ayna görmek, büyüklüğü ve parlaklığı derecesinde, rüya sahibinin yükselmesine ve mevki elde etmesine delalet eder. Aynada yüzü güzel ve sakalı siyah görmek, eğer aslında öyle değilse, halka karşa cömert ve kerim olmaya delalet eder. 

Rüyada gümüş bir aynaya baktığını görmek, sıkıntı keder ve korku ile tabir olunur. Altın ayna görmek ise dince ve kuvvete delalet eder. 

İçeriği Oyla

Yorum yapın