Anasayfa » Genel » Şekersiz Pasta İsteyenlere En Dikkat Çekici Pasta Tarifi! San Sebastian Pasta Tarifi! Gelinlerin En Çok Tercih Ettiği

Şekersiz Pasta İsteyenlere En Dikkat Çekici Pasta Tarifi! San Sebastian Pasta Tarifi! Gelinlerin En Çok Tercih Ettiği

Şekersiz tatlılar özellikle de hasta olan bireylerin yönelmiş olduğu bir alandır. Bu alanı incelediğimiz zaman çok çeşitli tatlıların olduğunu söyleyebiliriz. Her anlamda yenilebilecek ve misafirlere ikram edilebilecek bir tarif ile karşınızdayım. Bu tarifi deneyenler son derece beğenisini dile getiriyor. Gelin şimdi bu tatlımızın malzemelerine bir bakalım.

Şekersiz Pasta İsteyenlere En Dikkat Çekici Pasta Tarifi! San Sebastian Pasta Tarifi! Gelinlerin En Çok Tercih Ettiği

San Sebastian Malzemeleri;

4 tam yumurta 600 gr krem peynir paket krema (200 gr) toz stevia (90gr) (takita stevia zero küp tatlandırıcıyı rondodan geçiriyoruz) 1 paket tam buğday unu (tepeleme 30gr) (Eğer kalıbınız 24cm gibi daha büyükse, 1 yumurta, 200gr krem peynir ve 100gr krema ve 10 gr tatlandırıcı daha ilave edin, pişme süresi aynı kalsın.)

İşte bu son derece basit malzemelerle ortaya nefis bir San Sebastian pastası çıkarabilirsiniz.

Şekersiz San Sebastian Yapılışı;

 Mikserinizin en düşük ayarıyla derin bir kasede önce krem peyniri ve steviayı daha sonra kremayı ekleyip çırpın. (küp halindeki takita marka stevia tatlanrıcıyı toz haline getirmek için önceden rondodan geçirin) – Yumurtaları da teker teker ekleyin. En son unu elekten geçirip ilave edin son kez çok az daha çırpın.

Şekersiz Pasta İsteyenlere En Dikkat Çekici Pasta Tarifi! San Sebastian Pasta Tarifi! Gelinlerin En Çok Tercih Ettiği - Resim : 2

Pişireceğiniz kalıbın tabanını ve kenarlarını fırın kağıdının yapışması için çok az ıslatın ve fırın kağıdını içine koyacağınız harç etrafa taşmayacak şekilde güzelce yerleştirin. O Harcı, yavaşça kaba aktarın.(Eğer süzgeçten geçirirseniz, içerisindeki kabarcıklar azalacağından dilimlendiğinde görüntü daha iyi olacaktır) Önceden 220 derecede ısıtılmış fanlı fırının tabanında 30 dk pişirin.

Şekersiz Pasta İsteyenlere En Dikkat Çekici Pasta Tarifi! San Sebastian Pasta Tarifi! Gelinlerin En Çok Tercih Ettiği - Resim : 3

Oda sıcaklığına inmesi ve kıvamının oturması için dilimlemeden önce mutlaka en az 6 saat bekleyin. (geceden yapıp ertesi gün servis yapmanız daha çok daha iyi olur) – Not; kullanacağınız malzemelerin oda sıcaklığında olması çok önemli.  

 Fırından çıkardıktan sonra dilimleyerek ailenize, eşinize, dostunuza güzel sunumlar yapabilirsiniz.  Üstelik şekersiz olması da yanına ek olarak şeker ilave etmenizi de beraberinde getirebilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın