Anasayfa » Genel » Skywell, kendi bataryasını üreteceği fabrikasını açtı

Skywell, kendi bataryasını üreteceği fabrikasını açtı

Çinli elektrikli otomobil üreticisi Skywell, kendi bataryalarını üreteceği fabrikasını açtı. Türkiye’de yılın elektrikli otomobili seçilen ET5 ile elektrikli otomobil pazarına adım atan SKYWELL, gerçekleştirdiği yatırımlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. SKYWELL, kendi batarya modül ve paketlerini ürettiği tesisini Çin’in Jiangsu eyaletinde açtı.

1,2 GWh kapasiteye sahip batarya fabrikasının açılışıyla birlikte marka, küresel pazardaki rekabette elini güçlendirdi. 22 bin metrekarelik tesiste bir batarya modülü ve iki batarya paketi üretim hattı kuran marka, 2022 yılının sonuna kadar yaklaşık 56 milyon dolarlık batarya üretmeyi planlıyor. Markanın 2023 hedefi ise 170 milyon dolara ulaşmak.

Şimdilik yalnızca Skywell ET5 ve plug-in hibrit HT-i için batarya üretecek olan tesis, lityum iyon batarya hücrelerini ise Farasis‘ten tedarik edecek. 2023’te 100 bin otomobil satmayı planlayan SKYWELL’in 2030 hedefi olan yıllık 1 milyon araç satışının yarısının ise Çin dışı satışların oluşturması hedefleniyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın