Anasayfa » Genel » TOGG ’dan heyecanlandıran paylaşım! Büyük gün yaklaşıyor

TOGG ’dan heyecanlandıran paylaşım! Büyük gün yaklaşıyor

29 Ekim tarihine günler kala Türkiye ’nin yerli arabayı TOGG ’dan heyecanlandıran bir paylaşım geldi. 

TOGG sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ’29 Ekim’de yine görüşmek üzere’ anekdotunu paylaşarak, “Bir fabrikadan aşırısını inşa etmeye başladığımız günden bu yana coşkulu 7/24 yayınımızı izleyen 76 değişik ülkeden 2.5 milyondan fazla izleyicimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

TOGG MALİYETİ NE KADAR OLACAK?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da, TOGG’un maliyeti ile alakalı emsalleriyle aynı olacak iletisini verdi.

Bakan Varank, evvelki gün yaptığı açıklamada “Maliyetle alakalı sualler bize çok soruldu. Başından beri de aynı şeyi söylüyoruz. Öğreniyorsunuz bu bir özel sektör yatırımı. Burada firmanın bir maliyet siyaseti var. Başından beri şunu söylüyorlar. ‘Biz piyasaya C sınıfı SUV bir taşıtla çıkacağız. Dolayısıyla aynı segmentteki başka bir deyişle C sınıfı SUV segmentindeki içten yanmalı, benzinli dizel vasıtalar hangi maliyetten satılıyorsa biz o maliyet marjından piyasaya gidip rekabetçi olacağız’. Başından beri söyledikleri bu. Bu anlamda da maliyetini merak edenler listeleri alırsınız elinize. “

“Şu anda piyasada C sınıfı SUV vasıtalar hangi maliyetlerden satılıyor? Bakarsınız usunuzda bir fikir oluşur. ‘Demek ki TOGG da bu maliyetlerden piyasaya çıkacakmış diyebilirsiniz. Yoksa şundan satılacak, bundan satılacak diye hiçbir zaman bizim bir açıklamamız olmadı. Başından beri piyasaya çıktığımda C sınıfı SUV segment taşıtlarla aynı marjda satılma maksadı var. İşletme bu minval üzere de çalışmalarına devam ediyor” ifadelerini kullandı.

TOGG 29 EKİM ’DE SERİ YAPIMA GEÇİYOR 

Bakan Varank, “Geçen hafta bir pastaneye gittim. Hanım bir sipariş vermişti. ‘Bunu git al, gel’ dedi. Gittim pastaneye. Üzerimde TOGG’un yeleği vardı. Dedim ki ‘siparişimiz varmış alabilir miyim’? Hazırladı tezgahtar dost. ‘Emredin’ dedi. Sonra üstüme baktı dedi ki; ‘ya bu üstünüzdeki bildiğimiz TOGG’mu’ diye. ‘Evet’ dedim bildiğimiz TOGG, Türkiye’nin arabayı. Kavrattık fabrika 29 Ekim’de açılacak. Daha sonra Mart’ta satışlar bekleniyor diye. Dedi ki ‘ya ne kadar iftihar verici. Böyle bir projede çalışıyorsunuz’. Tabi beni tanımadı.”

İçeriği Oyla

Yorum yapın