Anasayfa » Genel » Togg’un isminin ve logosunun anlamı! Sadece bir otomobil değil, Togg’un teknik özellikleri

Togg’un isminin ve logosunun anlamı! Sadece bir otomobil değil, Togg’un teknik özellikleri

29 Ekim’de banttan inerek, fabrika açılışı yapılan Togg, vatandaşları heyecanlandırdı. Elektrikli olarak üretilen yerli otomobiller için önümüzdeki aylarda 81 ilde 1000 adet trugo şarj cihazı yerleştirilecek. TOGG isminin anlamı nedir, neyin kısaltması? Yerli otomobil TOGG’un logosu ne anlam geliyor? İşte TOGG’un teknik özellikleri ve diğer detaylar…

TOGG İSMİNİN ANLAMI NEDİR? 

TOGG ismi üzerinde çalışan ekibin kısaltmasından oluşuyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun kısaltması yerli otomobilin de adını oluşturuyor.

TOGG’UN LOGOSU NE ANLAM GELİYOR?

TOGG’un logosu 18 Aralık 2021 tarihinde tanıtıldı. Logodaki karşılıklı iki ok, Doğu ve Batı kültürlerinin birleşimini temsil ediyor.

Boyahanesinden kaynak ve montaja, tesisat ve batarya üretim hattına kadar son teknoloji robot ve tamamen yerli yazılımlar kullanılarak ilk yıl 80 bin adet üretilmesi hedeflenen TOGG’un CSUV modeli emsalleri göz önüne alındığında tüm ezberleri bozacak.

Bataryaları da Gemlik fabrikasında üretilecek CSUV modelin 81 ilde yaklaşık 800 ayrı noktada kurulan yüksek hızlı şarj özelliği olan trugolarda 25 dakika gibi bir sürede şarj olup yüzde 80’lik dolumla 500 kilometreden fazla yol gitmesi hedefleniyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın