Anasayfa » Genel » Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’u halka sorduk!

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’u halka sorduk!

Türkiye’nin gurur kaynağı olacak otomobili TOGG, Galataport’ta sergileniyor. Galataport’ta sergilenen otomobile Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen halkın yanı sıra, yabancıların da büyük ilgi gösterdiği görüldü.

Peki, halk yerli otomobil TOGG için neler söyledi? İşte, SuperHaber muhabiri Mevlüt Yüksel‘in mikrofonuna konuşan vatandaşların TOGG’a yaptığı yorumlar…

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’u halka sorduk!

“PARAM OLSA TOGG’U ALIRIM!”

Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Yüksel’e konuşan gençler tarafından beğenilen TOGG’a ‘Param olsa alırım’ yorumları geldi. Otomobilin dizaynı, rengi ve duruşu beğeni topladı. Her detayıyla teknoloji harikalarından biri haline gelen aracın büyük bir kitleye hitap etmesi bekleniyor. Peki TOGG’un teknolojik özellikleri neler? İşte teknoloji harikası olan TOGG’un özellikleri…

İŞTE SERGİLENEN TOGG’UN İLGİNÇ TEKNOLOJİK ÖZELLİKLERİ!

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un, akıllı cihaz olarak tanımladığı otomobilin stil konseptinin temelini, kaslı arka tasarım ve ön farlardan başlayıp akıllı cihazın profilini güçlendirerek arkaya kadar uzayan omuz çizgisi oluşturduğu dikkati çekti. Yine sergilenen modele özgü bir tasarım özelliği olarak, araç üzerinde bulunan aydınlatmalı TOGG logosu, Doğu ve Batı kültürlerinin birlikteliğini simgelediği ifade ediliyor.

Görenlerin büyük ilgisini çeken otomobildeki ön cam, doğuştan elektrikli mimariyle uyumlu olacak şekilde neredeyse baştan tasarlanırken, jantlar TOGG DNA’sına ait çok kollu stilize edilmiş lale özelliğini taşımaya devam ediyor.

KAPILAR KİTAP GİBİ AÇILIYOR!

Otomobilin içinde ise direksiyon simidi, sportif bir tasarımla baştan yaratılmış durumda. İç mekanlarda entegre emniyet kemerlerine sahip 4 adet tekli koltuk yer alıyor ve orta sütunu ortadan kaldıran tasarımla kapılar bir kitap gibi açılıyor. Otomobil menekşe ve çivit mavisinin karışımına çalan metalik gri renkte tasarlandı. Ön koltuklarda açık renk deri kullanılırken, arka koltuklarda koyu renk tercihi göze çarpıyor. Emniyet kemerlerinde ise özgünlüğü vurgulamak için turkuaz renk tercihi, oldukça ilgi görüyor.

İşte Türkiye’nin yerli otomobili  TOGG’dan en özel görüntüler…

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN 

 

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın