Anasayfa » Genel » Akşam Yemeğinde Patlıcan Musakka Var! Sevmeyen Var mı? Bu Tarif Bu Yemeği Sevdirir! Çünkü İçinde Sevgi Var

Akşam Yemeğinde Patlıcan Musakka Var! Sevmeyen Var mı? Bu Tarif Bu Yemeği Sevdirir! Çünkü İçinde Sevgi Var

Patlıcan musakka oldukça lezzetli bir yemek olup kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilen bir yemektir. Patlıcan musakka yemeği beraberinde ayran veya yoğurt gibi gıdalarla tercih edilebilir. Patlıcan musakka oldukça kısa sürede yapılan pratik bir yemektir.

Patlıcan Musakka Malzemeler

Patlıcan Domates Biber Ayçiçek Yağı

 

Patlıcan Musakka Tarifi

Tüm malzemeler yıkanarak hazırlanır.

Hazırlanan patlıcanların kabuklarının bir kısmı soyulup bir kısmı bırakılır. Zebra deseni gibi olan patlıcanlar isteğe bağlı olarak yuvarlak veya küçük çubuklar halinde doğranır. Doğranan patlıcanlar yeniden yıkanır ve bir seleye koyarak suyunun akması beklenir.

Akşam Yemeğinde Patlıcan Musakka Var! Sevmeyen Var mı? Bu Tarif Bu Yemeği Sevdirir! Çünkü İçinde Sevgi Var

Daha sonra tencereye az bir miktarda yağ konulur. Patlıcan yağı çekip daha sonra yeniden salan bir yemektir. Bu yüzden yağ az geldi diye yağ koymak doğru bir işlem olmaz ve yemeğin tadını bozar.

Konulan yağ eridikten sonra üzerine patlıcanlar eklenir ve kızarmaya konulur. Patlıcanlar bir yandan kızarırken biberler küçük şekillerde doğranır.

Akşam Yemeğinde Patlıcan Musakka Var! Sevmeyen Var mı? Bu Tarif Bu Yemeği Sevdirir! Çünkü İçinde Sevgi Var - Resim : 2

Orta ateşte kızaran patlıcanlar tavanın bir köşesine yitilir ve doğranan biberler eklenir. Biberle patlıcanlar biraz daha kızarır

Kızaran patlıcan ve biberlerin üzerine önceden doğranmış olan domatesler eklenir. Domateslerin patates biber ve yağ ile buluşması için güzel bir şekilde karıştırılır.

Domatesler karıştıktan sonra üzerine bir miktar kıyma veya yoksa kuşbaşı konulmaktadır. Daha sonra belirli bir miktarda tuz eklenir ve isteğe bağlı olarak karabiber ve pul biber gibi baharatlar eklenir.

Akşam Yemeğinde Patlıcan Musakka Var! Sevmeyen Var mı? Bu Tarif Bu Yemeği Sevdirir! Çünkü İçinde Sevgi Var - Resim : 3

Konulan tüm malzemeler biraz daha kısık ateşte harmanlanarak ocağın altı kapanır. Daha sonra başka bir tavaya biraz salça birazda sıcak su eklenir. Kısık ateşte çok kısa bir süre salçanın suya geçmesi için karıştırma işlemi yapılır.

Hazırlanan salçalı sos patlıcan musakkanın üzerine yeterli bir ölçüde dökülür ve kısık ateşte biraz daha pişirilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın