Anasayfa » Genel » Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Zorunlu Trafik Sigortası ’na yeni düzenlemeler geliyor

Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Zorunlu Trafik Sigortası ’na yeni düzenlemeler geliyor

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Tertip Etme ve Sorgulama Müesseseyi Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, Lüzumlu Trafik Sigortası tarifesinde 1 Eylül ’den itibaren geçerli olmak üzere kapsamlı bir aktüellemeye gidildiğini söyledi.

Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Zorunlu Trafik Sigortası ’na yeni düzenlemeler geliyor

Sigortacılık ve Özel Emeklilik DÜzenleme ve Sorgulama Müesseseyi’nca SEDDK, Türkiye ’de faaliyet gösteren beynelmilel sigorta işletmelerinin üst düzey idareyicileriyle toplanarak, yapısal mutasyon adımları anlatıldı.

SEDDK’den yapılan açıklamaya göre, finansal mimaride giderek artan rolü kapsamında, sektör gelişimini ve gelişmesini araştıran SEDDK, Türkiye ’de hizmet veren çok milletli sigorta işletmelerinin idareyicileriyle toplandı.

Aksigorta, Allianz, Axa Sigorta, Eureko, Generali Sigorta, Groupama, HDI Sigorta, Mapfre, Nippon, NN Hayat Emeklilik, Orient Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Sigorta, VHV Sigorta ve Zurich Sigorta ’nın beynelmilel temsilcileri ve Türkiye idareyicilerinin katıldığı çevrim içi buluşmada, yaşanan meselelere karşı çözüm odaklı yaklaşım vurgusu yapıldı.

YENİ TERTİP ETME YAKINDA KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAK 

Açıklamada görüşlerine yer verilen SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, Lüzumlu Trafik Sigortası tarifesinde 1 Eylül ’den itibaren geçerli olmak üzere kapsamlı bir aktüellemeye gidildiğini andırdırarak, “Yapılan tarife farklılığı sonrası poliçe yapımını yakından takip ediyoruz. Trafik poliçe primlerinin yurttaşlarımız için sürdürülebilir bir hale gelmesi ismine birey bazlı poliçe, tahkim sisteminde iyileştirme, Doğrudan tazmin gibi yapısal reformlarla sürdürülebilir kılmak istiyoruz. Bu kapsamda üzerinde çalıştığımız yeni tertip etmeleri en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın