Anasayfa » Genel » Citroen e-C4 Türkiye ’de satılan en ucuz elektrikli otomobil olacak! İşte Citroen e-C4 ’ün fiyatı ve özellikleri

Citroen e-C4 Türkiye ’de satılan en ucuz elektrikli otomobil olacak! İşte Citroen e-C4 ’ün fiyatı ve özellikleri

Citroen ’in yüzde surat elektrikli arabayı e-C4 modelini Türkiye’de lansman özel maliyeti ile satışa çıkardı. 

Citroen modellerinde son zamanlarda görmeye alıştığımız siyah plastik trimler ile araba çift renkli bir görünüm kazanıyor. Crossover ismi verilen kasa tipi ile öteki elektrikli taşıtlardan değişik olan e-C4 oval hatlara sahip, kasa üzerinde bulunan keskin hatlarla da vasıtanın daha agresif bir yapı kazanılması kastedilmiş. LED ön farlar, karartırmış arka sırçalar açılır sırça tavan ve krom sırça çıtaları da vasıtanın dış tasarımda dikkat çekici özelliklerinden.

CİTROEN e-C4’nam ÖZELLİKLERİ 

350 kilometre erimi olduğu açıklanan vasıtanın banal sürüşte 260, ekonomik sürüşte ise bu mesafenin 360 kilometreye kadar çıkabileceği belirtiliyor. Taşıt 136 hp ve 260 Nm tork üretebilen bir motora sahip. Maksimum 150 kilometre/s ile sınırlandırılan vasıtanın 0-100’ü ise 9.7 saniye. Arabada Banal, Yankı ve Sport olmak üzere üç değişik sürüş modu kullanıcıya sunuluyor.

CİTROEN e-C4 ’NAM MALİYETİ 

Araba editörü Emre Özpeynirci sosyal medya hesabı Twitter’dan yapmış olduğu paylaşım ile Citroen e-C4’nam lansmana özel maliyetinin 768.000 TL olduğunu paylaştı. e-C4, lansman maliyeti ile 809.000 TL maliyeti olan Renault’un elektrikli arabayı Zoe’yi geçerek ülkemizdeki en ucuz elektrikli oldu. Emre Özpeynirci paylaşımında elektrikli taşıtlarda da matrah sistemi olduğunu belirterek arabanın maliyetinin 1 milyonu da aşabileceğini aktardı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın