Anasayfa » Genel » Ünlü şarkıcı Freddie Mercury ’ın 1974 model otomobili açık arttırma ile satışa çıkarıldı! Geliri Ukrayna ’ya bağışlanacak

Ünlü şarkıcı Freddie Mercury ’ın 1974 model otomobili açık arttırma ile satışa çıkarıldı! Geliri Ukrayna ’ya bağışlanacak

Rock müziğin efsanevi adı Freddie Mercury, tüm dünyada bir ikon olarak kabul ediliyor. Özellikle 1980 ’li senelerde tüm dünyayı kasıp kavuran The Queen grubunun solisti, en meşhur olduğ yarıyılda stüdyoya 1974 model gri Rolls-Royce arabasıyla gidiyordu. 1991 senesinde yaşamını kaybeden Mercury ’nin kendisi gibi ünlü arabayı, şimdi satışa çıkarılıyor.

duPont Registry isimli seri bülten sitesinde sergilenen Mercury’nin arabayı, kasım ayında Londra’da bir müzayedede satılacak. Satıştan elde edilen kazanç, affedilecek.

1974 model Rolls-Royce, 1979 ’da Mercury ’nin oldu. Arabanın ilk seneleri hiçbir zaman belgelenmedi ancak taşıtın Mercury’nin firmayı Goose Productions Ltd. tarafından satın alındığı öğreniliyor.

FREDDIE MERCURY’NİN EHLİYETİ YOKTU

Arabayı sarih artırmada satın alabilirseniz bir ünlünün kullandığı taşıtı kullanacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Mercury, taşıtını kendi hiç kullanmadı, sürücüsüne kullandırıyordu. Zira Mercury ’nin hiç sürücü ehliyeti olmamıştı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın