Anasayfa » İlaç Rehberi » DermoTrosyd

DermoTrosyd

Dermovate nedir ne için kullanılır, Dermovate nasıl kullanılır, Dermovate’in saklanması, Dermovate’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Dermovate’in olası yan etkiler nelerdir.

krem

Klobetazol 17-propiyonat‰0.5

Ambalaj:

 25 g’lik tüp.

Endikasyon:

 Psöriazis (yaygın plak psoriasisi hariç), inatçı ekzemalar, liken planus, diskoid lupus eritematozus ve daha az aktif steroidlere yeterli yanıt vermeyen diğer durumların tedavisinde kullanılır.

Kontrendikasyon:

 Rozasea,akne vulgaris, perioral dermatitis, derinin primer viral enfeksiyonlarında(örn. herpes simpleks, su çiçeği), mantar ve bakterilerin neden olduğu primer enfekte deri lezyonlarında, 1 yaşın altındaki çocuklarda dermatit ve bebek bezi pişikleri dahil dermatozlarda kullanılması ve aşırı duyarlılık durumlarında kontrendikedir.

Uyarılar:

 Uzun süreli devamlı tedaviden mümkün olduğunca kaçınmak gerekir. Özellikle bebek ve çocuklarda oklüzyon uygulanmasabile adrenal supresyon oluşabilir. Göz kapaklarına uygulandığında glokoma neden olabileceğinden göze kaçırılmasına dikkat edilmelidir.Gebelikte Güvenilirliği İle ilgili bilgi yoktur. Topikal kortikosteroidlerin gebelerde büyük miktarlarda veya uzun süre kullanılmasından kaçınılmalıdır.

Yan Etkileri: 

Uzun süre büyük miktarlarda kullanılması veya çok geniş bölgelerin tedavisi hiperkortisizm belirtilerinimeydana getirmeye yetecek miktarlarda sistemik absorpsiyona nedenolabilir. Bebek ve çocuklarda oklüzif tedavi uygulanmasıyla olasılık artar.

Doz Önerisi: 

Günde 1-2 kez az miktarda hastalıklı bölgeye uygulanır.Tedaviye 4 haftadan, saç losyonuyla 2 haftadan fazla devam edilmemelidir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın