Anasayfa » İlaç Rehberi » DermoRest

DermoRest

DermoTrosyd nedir ne için kullanılır, DermoTrosyd nasıl kullanılır, DermoTrosyd’in saklanması, DermoTrosyd’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, DermoTrosyd’in olası yan etkiler nelerdir.

Deri Kremi

Tiokonazol 10 mg/g

Ambalaj:

 20 g’lik tüp.

Endikasyon:

 Duyarlı Mantarların (dermatofit ve mayaların) neden olduğu deri enfeksiyonlarının,bu arada Candida’-ya bağlı ya da Candida ile komplike çocuk bezi pişiklerinin tedavisi de,ayrıca duyarlı gram pozitif bakterilerle komplike olmuş olgularda endikedir. Tinea pedis, tinea kruris, tinea korporis ve tinea unguium gibi enfeksiyonlar tiokonazol tedavisine iyi yanıt verirler.

Kontrendikasyon:

 Daha önce imidazol grubu antifungal ajanlara karşı aşırı duyarlılık göstermiş kişilerde kontrendikedir.

Uyarılar:

 Kandidaya bağlı ya da kandida ile komplike çocuk bezi pişiklerinin tedavisi dozaj ayarlaması gerektirir. Gebelikte,hekimin kanaatince potansiyel yararları fetusa olası risklerinden fazla ise kullanılmalıdır. Tiokonazol Ün insan sütü ile atılıp atılmadığı bilinmediğinden,tiokonazol uygulaması sırasında emzirmeye ara verilmelidir.

Yan Etkileri: 

Bazı hastalarda lokal irritasyon semptomları bildirilmiştir. Bunlar genellikle tedavinin ilk haftasındagö-rülür ve geçicidirler. Duyarlılık reaksiyonları meydana gelirse tedavi kesilmelidir.

Doz Önerisi: 

Dermo Trosyd Krem:

 Sabah ve/veya akşam günde bir veya iki kere,hastalıklı deri alanına ve bunun etrafına hafifçe masaj yapar gibi sürülmelidir. Intertrigolu bölgelerde maserasyonu önlemek için krem az miktarda ve iyice yedirerek sürülmelidir. Enfeksiyona neden olan organizmanın cinsine ve enfeksiyonun yerine bağlı olarak iyileşme için gerekli tedavi süresi hastadan hastaya değişir. 7 günlük tedavi pitriyazis versikolor lu hastaların büyük bir kısmında yeterlidir,fakat şiddetli tinea pediste, özellikle kronik hiperkeratotik tiplerinde 6 haftaya kadar süren tedavi gerekebilir. Diğer bölgelerdeki dermatofit enfeksiyonlar, kandidiyazis ve eritrazma gereken tedavi süresi genellikle 2-4 haftadır.

Dermo Trosyd Tırnak Solüsyonu: Enfekte tırnak ve tırnak çevresindeki tırnak kıvrımına günde 2 kere uygulanmalıdır.Tırnak enfeksiyonları için gerekli tedavi süresi 6 aydır. Ancak 12 aya kadar uzatılabilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın