Anasayfa » İlaç Rehberi » Diamicron

Diamicron

DermoRest nedir ne için kullanılır, DermoRest nasıl kullanılır, DermoRest’in saklanması, DermoRest’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, DermoRest’in olası yan etkiler nelerdir.

Krem

Tiokonazol 10 mg/g

Ambalaj:

 20 gramlık ambalaj.Endikasyon:

 Duyarlı Mantarların (dermatofit ve mayaların) neden olduğu deri enfeksiyonlarının,bu arada Candida’-ya bağlı ya da Candida ile komplike çocuk bezi pişiklerinin tedavisi de,ayrıca duyarlı gram pozitif bakterilerle komplike olmuş olgularda endikedir. Tinea pedis, tinea kruris, tinea korporis ve tinea unguium gibi enfeksiyonlar tiokonazol tedavisine iyi yanıt verirler.

Kontrendikasyon:

 Daha önce imidazol grubu antifungal ajanlara karşı aşırı duyarlılık göstermiş kişilerde kontrendikedir.

Uyarılar:

 Kandidaya bağlı ya da kandida ile komplike çocuk bezi pişiklerinin tedavisi dozaj ayarlaması gerektirir. Gebelikte,hekimin kanaatince potansiyel yararları fetusa olası risklerinden fazla ise kullanılmalıdır. Tiokonazol Ün insan sütü ile atılıp atılmadığı bilinmediğinden,tiokonazol uygulaması sırasında emzirmeye ara verilmelidir.

Yan Etkileri:

 Bazı hastalarda lokal irritasyon semptomları bildirilmiştir. Bunlar genellikle tedavinin ilk haftasındagö-rülür ve geçicidirler. Duyarlılık reaksiyonları meydana gelirse tedavi kesilmelidir.

Doz Önerisi:

 Dermo Rest Krem: Enfekte deri bölgesine ve yakın çevresine, günde 1 yada 2 kez (sabah akşam) masaj yapılarak uygulanır. Derinin kıvrım bölgelerinde, maserasyonu önlemek amacıyla az miktarda ve iyice ovuşturarak uygulanmalıdır. Tedavi süresi, enfeksiyonun ağırlığı ve lokalizasyonu ile doğru orantılıdır. Pitiriyazis versikolorda genellikle 7 günlük tedavi yeterli olurken, tinea pedis gibi inatçı enfeksiyonlarda 6 haftaya kadar varan tedaviler gerekli olabilir.Diğer dermatofitozlar ve kandidiyazis 2-4 haftalık tedaviler çoğunlukla yeterlidir.Dermo Rest Tırnak Solüsyonu: Ambalajdaki fırça yardımıyla günde 2 kez (12 saatte bir) enfekte tırnaklara sürülür. Tedavi süresi genellikle ortalama 6 aydır. Ancak inatçı olgularda 12 aya kadar uzatılabilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın