Anasayfa » Genel » Kazaları en aza indirmek için üretildi! Volvo EX90

Kazaları en aza indirmek için üretildi! Volvo EX90

Otomobil markaları, kazaları ve can kayıplarını ortadan kaldırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Sağlamlığı ve dayanıklılığıyla bilinen otomobil üreticisi Volvo’nun Güvenli Araç Otomasyonu Başkanı Joachim de Verdier, “Yeni EX90’ın şimdiye kadar yola çıkan en güvenli Volvo modeli olduğuna inanıyoruz. Dış çevreye ilişkin anlayışımızı, daha ayrıntılı sürücü dikkati anlayışımızla birleştiriyoruz “dedi.

Yeni bir Volvo’da bir hayat kaybı ya da ciddi bir yaralanma yaşanmaması vizyonuna doğru ilerlediklerini kaydeden Verdier şöyle devam etti:

PİYASADAKİ EN İYİ SENSÖR SETLERİ 

“Önümüzdeki günlerde tanıtacağımız Volvo EX90 ile piyasadaki en gelişmiş sensör setlerinden birini sunacağız. Sekiz kamera, beş radar, 16 ultrasonik sensör ve son teknoloji bir LiDAR sensöründen oluşan Volvo’ya özgü bir set. Light Detection and Ranging (Işık Algılama ve Menzil) anlamına gelen LiDAR, aralıkları yüksek hassasiyet ve doğrulukla ölçmek için ışığı darbeli lazer biçiminde kullanan bir uzaktan algılama yöntemi.

VOLVO EX90’IN TANITIM TARİHİ BELLİ OLDU

Şimdilik otomobil ile ilgili pek fazla detay paylaşmayan Volvo, sadece EX90’ın şimdiye kadar üretilen otomobillerdeki en iyi standart güvenliği sağladığını ve kazaları en aza indirgeyeceğini belirtti. Şirketten yapılan açıklamaya göre ise Volvo EX90 9 Kasım’da tanıtılacak. 

İçeriği Oyla

Yorum yapın