Anasayfa » İlaç Rehberi » Loksetin

Loksetin

Longacor nedir ne için kullanılır, Longacor nasıl kullanılır, Longacor’in saklanması, Longacor’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Longacor’in olası yan etkiler nelerdir.

Kapsül

Kinidin arabinogalaktan sülfat

Ambalaj:

 275 mgx 24 kapsül.

Endikasyon:

 Paroksistik Atrium fibrilasyonu, ritmin düzenlenmesinden sonra daimi atrium fibrilasyon nüksleri, atrial flutter ve atrial taşisistoli,supraventriküler paroksistik taşikardisinin önlenmesi ve ekstrasistolaritmiyle atrium fibrilasyonunun düzenlenmesinde ve elektroşoktansonra sağlanan sinüs ritminin sürek tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyon:

 Kinidineduyarlık, atrioventriküler bozukluk, kalp büyümesi, dijital zehirlenmesi, AV blok ve irredüktabl kalp yetersizliklerinde, enfeksiyöz endokardit ve miyastenide kontrendikedir. Emziren annelerde kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri:

 Kulak Çınlaması, baş dönmesi, bulantı, kusma, hipotansiyon, deri döküntüleri,renal ve kalp yetmezliği gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:

 Asetazolamid,sodyum karbonat, varfarin, fenitoin, fenobarbital, rifampin, tübokürarin,rezerpin ve dioktil sodyum sülfosüksinat birlikte uygulanmamalıdır.

Doz Önerisi:

 Ortalama günlük doz 2×2 Kapsüldür.

İçeriği Oyla

Yorum yapın