Anasayfa » İlaç Rehberi » Olmetec

Olmetec

Oksitin nedir ne için kullanılır, Oksitin nasıl kullanılır, Oksitin’in saklanması, Oksitin’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Oksitin’in olası yan etkiler nelerdir.

El Temizleme Jeli

İzopropil alkol, etil alkol vs.

Ambalaj:

 80 mL’lik plastik tüp ve 225 mL’lik plastik şişe.

Endikasyon:

 İzopropil Alkol bakterisid, virüsid, fungusid ve protozoid etkilidir.Suya gerek kalmadan el antisepsisinde kullanılır.Etkileş: Alkol, fenotiyazinler, trisiklik antidepresanlar,atropin, amantadin, haloperidol, prokainamid, kinidin, MAO inhibitörleri ile birlikte kullanılmamalıdır.

Doz Önerisi:

 Oledro Tablet: Yetişkinlerde günde 3 kez 1-2 tablet, 6-12 yaş arası çocuklarda 8 saat arayla günde 3 kez 1 tablet, 12 yaşından büyük çocuklara,yetişkin dozlarda verilebilir. 6 yaşındaki ve daha küçük çocuklarda kullanılması önerilmez.Oledro Pediatrik Şurup: 3 yaşındaki çocuklara günde 3 kez 1/2 ölçek (2.5 mL), 3 -6 yaş arası çocuklarda günde 3 kez 1 ölçek (5 mL), 6 yaş üzeri çocuklarda her 4 saatte 1 ölçek (5 mL) önerilir. Hekim tavsiyesi olmadan günde 6 kereden fazla kullanılmamalıdır. 3 yaşın altındaki çocuklarda hekim kontrolünde kullanılmalıdır.Oledro Hot Poşet: Her bir poşetin içindeki ilaç yaklaşık 2/3 su bardağı sıcak su içerisinde karıştırılarak çözülmeli ve sıcak iken içilmelidir.Oledro Hot 6 saat ara ile tekrarlanabilir. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın