Anasayfa » İlaç Rehberi » Onadron

Onadron

Onceair nedir ne için kullanılır, Onceair nasıl kullanılır, Onceair’in saklanması, Onceair’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Onceair’in olası yan etkiler nelerdir.

Çiğneme Tableti

Montelukast sodyum

Ambalaj:

 4mgx28 tablet

: : 5 mgx28 tablet.

Endikasyon:

 Erişkin hastalarda gündüz ve gece semptomlarının önlenmesi dahil, astımın profilaktik ve kronik tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyon:

 Aşırı duyarlılık durumunda kontrendikedir.

Uyarılar:

 Montelukastın akut astım ataklarının tedavisinde etkinliği kanıtlanmamıştır. Gebelik sırasında kesin olarak gerektiğinde kullanılmalıdır. Montelukastın insan sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir.Emziren kadına verilirken dikkat edilmelidir.

Yan Etkileri:

 Çoğunlukla hafif tabiattaki yanetkiler, genellikle tedavinin kesilmesini gerektirmemiştir.

İlaç Etkileşimleri:

 Montelukast, astımın profilaktik ve kronik tedavisinde rutin olarak kullanılan diğer tedavilerle birlikte uygulanabilir.

Doz Önerisi: 

Onceair 4 mg Çiğneme Tableti: 2-5 yaş arası astımlı çocuk hastalar için günlük doz, yatmadan önce alınan 4 mg‘lik bir çiğneme tabletimidir.

Onceair 5 mg Çiğneme Tableti: 6-14 yaş arası çocuk hastalar için günlük doz, yatmadan önce alınan 5 mg’lik bir çiğneme tabletimidir.

Onceair 10 mg Film Tablet: 15 yaş ve üzeri erişkinler için günlük dozaj, yatmadan önce alınan 10 mg’lik bir tablettir.Onceair’in astım kontrol parametreleri üzerindeki terapötik etkisi 1 gün içinde ortaya çıkar.Onceair Yemekle birlikte veya ayrı alınabilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın