Anasayfa » İlaç Rehberi » Pantpas

Pantpas

Pantogar nedir ne için kullanılır, Pantogar nasıl kullanılır, Pantogar’in saklanması, Pantogar’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Pantogar’in olası yan etkiler nelerdir.

Kapsül

lSistin 20 mg,p aminobenzoik asit 20 mg, keratin 20 mg, tıbbi maya 100 mg, tiamin monohidrat 60 mg, kalsiyum pantotenat 60 mg

Ambalaj:

 90 kapsül.

Endikasyon:

 Değişik Tiplerdeki saç kayıplarında (metabolik hastalıklarda, endokrin hastalıklarda,vitamin eksikliklerinde, intoksikasyonlarda, bitkinlik durumlarında, psikolojik bozukluklar sırasında ve değişik hastalıklar sırasında ortaya çıkan saç kayıplarında) beslenmeye destek olarak kullanılabilir.

Kontrendikasyon:

 Bileşimdeki Maddelerden herhangi birine karşı bilinen bir hipersensitivite durumunda kontrendikedir.

Uyarılar:

 Saç Gelişimi yavaş bir işlem olduğu için tedavinin tavsiye edilen dozda 3-6 ay devamı başarılı bir tedavi için gereklidir.

Yan Etkileri:

 Klinik Çalışmalarda istenmeyen etkiler hastaların %2 gibi küçük bir bölümünde görülmüş olup, bu etkiler arasında bulantı, meteorizm gibi gastrik etkileri vardır.

İlaç Etkileşimleri:

 Sülfonamidlerin Etkisini azaltır. Bu nedenle sülfonamid tedavisi sırasında kullanımının kesilmesi önerilir.

Doz Önerisi:

 Yetişkinlerde günde üç kez bir kapsül, çocuklarda günde 1 veya 2 kapsül. Kapsüller yemekler sırasında çiğnenmeden bir miktar sıvı ile birlikte yutulmalıdır. Ortalama tedavi süresi 3-6 aydır. Gerekli olduğunda tedavi süresi uzatılabilir veya yeniden başlanabilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın