Anasayfa » İlaç Rehberi » Paranox

Paranox

Parafon nedir ne için kullanılır, Parafon nasıl kullanılır, Parafon’in saklanması, Parafon’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Parafon’in olası yan etkiler nelerdir.

Tablet

Klorzoksazon 250 mg, parasetamol 300 mg

Ambalaj:

 20 tablet.

Endikasyon:

 İskelet Kasındaki ağrı ve spazm ile birlikte olan rahatsızlığı iyileştirmek için fizik tedavi, istirahat ve diğer yöntemlere yardımcı olarak lumbago, tortikolis, servikal sendrom, iltihabi veya travmatik kas, tendon ve eklem rahatsızlıkları ve ortopedik işlemler sırasında kullanılır.

Kontrendikasyon:

 Bileşimindeki Maddelerden herhangi birine duyarlılığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar:

 Alerji öyküsü olanlarda dikkatle kullanılmalıdır.Kızarıklık, ürtiker veya cilt kaşınması gibi duyarlılık reaksiyonları görülürse ilaç kesilmelidir. Karaciğer fonksiyon bozukluğunu düşündüren herhangi bir semptom görülürse ilaç kesilmelidir. Sersemlik yapabilirve alkol veya diğer santral sinir sistemi depresanlarının birliktekullanımı sersemliği artırabilir.Gebelerde ve emziren annelerde kullanımı önerilmez.

Yan Etkileri:

 Bazı hastalarda gastrointestinal bozukluklar, sersemlik, baş dönmesi, başta boşluk duygusu, kızarıklık veya aşırı uyarılma olabilir.

İlaç Etkileşimleri:

 Alkol ve/veya santral sinir sisteminde depresyon yapan ilaçlarla birlikte kullanıldığında, klorzoksazonSSS depresyonuna bağlı sersemliği artırabilir.

Doz Önerisi:

 Yetişkinlerde alışılmış başlangıç dozu 3-4 kez 2 Tablettir. Sonradan genellikle 3-4 kez 1 tablete indirilebilir.Formülünde tartrazin içerdiğinden, duyarlı kişilerde alerjik reaksiyona neden olabilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın