Anasayfa » İlaç Rehberi » Perbron

Perbron

Perbron nedir ne için kullanılır, Perbron nasıl kullanılır, Perbron’in saklanması, Perbron’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Perbron’in olası yan etkiler nelerdir.

Şurup

Ambalaj:

 50mg/5 mL x 120 mL’lik şişe.

Endikasyon:

 Larenjit,farenjit, trakeit bronşit gibi enflamasyonlu ve buna bağlı olarak öksürüğe neden olan hastalıklarında bronşektazi, boğmaca, soğuk algınlığı komplikasyonları, sigara ve hava kirliliğine bağlı öksürüklerde endikedir.

Kontrendikasyon:

 Aşırı duyarlılıkta kontrendikedir.

Uyarılar:

 Oksolamin mide bağırsak sisteminde irritasyona neden olabilmektedir. Bu nedenle yemeklerden sonra alınması önerilir. 2 yaşından küçük çocuklarda halüsinasyonlar neden olduğu bildirildiğinden, bu yaş grubunda kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri:

 Seyrek olarak ve özellikle de aç karnına alındığında bulantı, kusma, bağırsak hareketlerinde artma görülebilmektedir. Hafif lokal anestezik etkisine bağlı olarak ağız mukozasında geçici his azalmasına neden olabilir.

Doz Önerisi:

 Daima yemeklerden sonra, kg başına 15-25 mg hesabıyla uygulanır. Günlük doz 4 eşit doza bölünerek ve her 6 saatte bir olmak üzere günde 4 kere alınmalıdır. Büyüklere 4 kez 2 ölçek, küçüklere 4 kez 1-2 ölçek, iki yaşından küçük çocuklara 4 kez ½-1 ölçek uygulanır.3 aylıktan küçük çocuklara kullanılmamalıdır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın