Anasayfa » İlaç Rehberi » Pursennid

Pursennid

Pulmor nedir ne için kullanılır, Pulmor nasıl kullanılır, Pulmor’in saklanması, Pulmor’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Pulmor’in olası yan etkiler nelerdir.

Şurup

Ambroksol HCL

Ambalaj:

 30 mg/5 mL x 150 mL’lik şişe.

Pulmor

Pediatrik Şurup

Ambroksol HCL 15 mg/5 mL

Ambalaj:

 150 mL’lik şişe, ¼ ve ½ ölçekli 5 mL’lik kaşığıyla birlikte.

 Fluibron Pediatrik Şurup: 15 mg/5mLx150 mL(Santa Farma);Sekrol Pediatrik Şurup: 15 mg/5 mL x 150 mL(Bilim).

Endikasyon:

 Solunum Yollarının salgı bozukluklarıyla bir arada olan akut ve kronik hastalıkları, özellikle akut ve kronik bronşitler, astmatiform bronşit, bronş astması, bronşektazi, larenjit, cerrahi girişim sonrası bronkopulmoner komplikasyonların tedavisi ve profilaksisinde kullanılır.

Kontrendikasyon:

 Ambroksol Ve bir metaboliti olan bromhexine aşırı duyarlı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar:

 Ambroksol, kodein ve diğer antitüssiflerle birlikte kullanılmamalıdır. Karaciğer ve böbrek hastalarında dikkatle kullanılmalıdır. Gebeliğin ilk üç ayında kullanılmamalıdır. Anne Sütüne geçip geçmediği bilinmediğinden, emzirenlerde dikkatle kullanılmalıdır.

Yan Etkileri:

 Bazı durumlarda mide, bağırsak bozuklukları, ishal, deri döküntüsü, kaşıntı, kusma,halsizlik, baş ağrısı gö-rülebilir.

Doz Önerisi:

 Pulmor Şurup: Tedavinin ilk 2-3 gününde günde 3 kez 1 ölçek,sonra, günde 2 kez 1 ölçek. Çocuklarda: 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz. 2-5 yaş arası günde üç defa ¼ ölçek; 5-12 yaş arası günde iki defa½ ölçek.

Pulmor Pediatrik Şurup: 0-2 yaş arası çocuklarda günde iki kez ½ ölçek (2.5 mL), 2-5 yaş arası çocuklarda günde üç kez ½ ölçek (2.5 mL), 5 yaş ve üzeri çocuklarda günde iki üç kez 1 ölçek (5mL) önerilir.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın