Anasayfa » Genel » Rusya’nın efsane otomobil Moskviç aralık ayında tekrardan üretilecek

Rusya’nın efsane otomobil Moskviç aralık ayında tekrardan üretilecek

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Fransız araba markası Renault’nun Rusya ’daki tüm varlıklarının Rus hükümeti ve Moskova belediye idaresine devredildiği duyurulmuştu.

SOVYETLER BİRLİĞİ ’NİN EFSANE ARABAYI MOSKVİÇ GERİ DÖNÜYOR

Renault ’nun Rusya ’daki tüm varlıklarının Rus devletine devredildiğinin duyurulmasının ardından, Sovyet yarıyılının ünlü araba markası Moskviç sürpriz bir dönüş yapmaya hazırlanıyor.

Yapılan açıklamada, “Yabancı sahipleri Moskova Renault fabrikasını kapatma kararı aldı. Buna hakları var ama biz binlerce emekçinin işsiz kalmasına göz yumamayız.” diyen Moskova Belediye Başkanı Sergei Sobyanin, fabrikanın Moskviç marka binek arabayı yapımı için uygun hale getirileceğini daha evvel açıklamıştı.

SERİ YAPIMA ARALIK AYINDA BAŞLANIYOR 

Sobyanin bu mevzuda yeni bir açıklamada bulunarak yeni Moskviç vasıtaların bu senenin aralık ayında yapım bandına çıkacağını söyledi.

Tasarı, ilk etapta sene sonuna kadar 600 araba üretmek ve bunların 200 tanesinin saf elektrikli olması. 2023 senesinde ise imalin 50 bin adet seviyesine çıkarılması tasarlanıyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın