Anasayfa » Genel » Sevgililer Günü’nün elması çikolata

Sevgililer Günü’nün elması çikolata

Kristof Kolomb çikolatayı keşfedip getirdiğinde bu tadın milyonlarca insanın her gün en az bir tane tükettiği bir alışkanlık olacağını bilebilir miydi? Dünyada en iyi çikolata hangi ülkede üretiliyor? Bütün bunları bu yazımda bulabilirsiniz.

Efsaneye göre çikolatayı Mayalar buldu. Bu öğütülmüş kakao çekirdeklerinin suyla karıştırılmasıyla elde edilen bir içecekti. Aztek kralı Moctezuma günde 50 fincan çikolata içiyordu. Hatta Azteklerde ve Mayalarda çikolata içmek bir statü sayılırdı.

ÇİKOLATANIN ATASI

O zamana kadar hiç bilinmeyen daha sonra çikolatanın atası olacak bu içecek ünlü kaşif Kolomb ile Avrupa’ya taşındı. İspanyollar aynı içeceği şekerli olarak içmeye başladı. 80 yıl sonra katı çikolata İngiltere’de içecek yapılmak üzere satılmaya başladı.

HANGİ ÇİKOLATA EN İYİSİ

Pastacı dünyasında ustalar iyi bilir yapacağınız pastalarda fark yaratmak isterseniz temel malzemeniz kek olsa bile, gizli kahramanınız şüphesiz kullandığınız çikolatadır. Kek ile çikolata muhteşem danslarını yaptıklarında iyi bir marka çikolata dansa ahenk katar. Bu muhteşem ikili bir araya gelince ortaya kalpleri ısıtan sımsıcak tadlar çıkar.

İçeriği Oyla

Yorum yapın