Anasayfa » Genel » Vedat Milor ile Lütfullah Göktaş’ın kahve paslaşması

Vedat Milor ile Lütfullah Göktaş’ın kahve paslaşması

Uzun yıllar yaşadığı Roma’ya son olarak büyükelçi olarak dönen Lütfullah Göktaş, İtalya’da bir mekanda kahve içerken kaydettiği videoyu sosyal medyada paylaştı.

Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş videonun üzerine ise şu notu düştü;

“İtalya’da ‘caffè’ dediğiniz zaman önünüze zaten ‘espresso’ gelir. Ve de ‘single’ olarak gelir.” ‘Espresso’ deme gafletinizi ‘single’ nitelemesiyle katmerleştirerek, yabancı bir turist olduğunuzu buralarda dünya alem herkese ilan etmenize gerek yok. Yapmayın şunu!”

VEDAT MİLOR HAK VERDİ

Göktaş’ın üslubuna aşina olmayan ve bu esprili mesajını yanlış anlayan bazı kullanıcılar ise Vatikan Büyükelçisi’nin paylaşımının altına tepkisel yorumlar iliştirdi.

Bu noktada devreye giren ünlü gurme Vedat Milor Lütfullah Göktaş’a hak vererek “Lütfullah Bey haklı.” paylaşımı yaptı.

Milor ayrıca tartışmayı farklı bir mecraya taşıyarak, “Ama İtalya’ya gidenler için asıl sorun espresso değil latte. Çok hoş bir yazı var bu konuda. Latte deyince bakın önünüze ne geliyormuş: https://mizanplas.com/yazilar/2016/11/24/kahve-allitaliana?rq=Elvan%20uysal” notunu düştü.

Vedat Milor’un desteğine teşekkür eden Göktaş’ın ise bu mesaja yanıtı şöyle oldu;

“Teşekkürler Vedat Bey. Evet, “latte” konusu daha ilginç. Bu arada esprim yanlış anlaşılmış maalesef. Herkesin turist olması da, dilediği dilde, dilediğini sipariş etmesi de en doğal hak elbet. Meramımı tam ifade edememiş isem, kullanıcılardan da bilvesile özür diliyorum”

İçeriği Oyla

Yorum yapın